Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: NAT TRIO & ARCOS - AMBUSH (2017) [WMA]

NAT TRIO & ARCOS - AMBUSH (2017) [WMA]  torrent
Dodał: Ishimura
16.04.2021 04:58
Kategoria: Alternatywna

Rozmiar: 328.76 MB
Seed'ów: 2
Leecher'ów: 0
Pobrań: 10

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...

W ośmiu kompozycjach muzyka jazzowa przeplata się z elementami muzyki współczesnej i etnicznej.

Liderem i kompozytorem muzyki jest Jacek Kochan, muzyk wybitny, mający za sobą współpracę z wieloma jazzowymi znakomitościami jak Dave Liebman, Greg Osby, Marc Copland, Miroslav Vitous, Uri Caine, Joey Calderazzo, Jon Balke, Palle Mikkelborg, Lars Danielsson i inn. Warto podkreślić, że znakomity pianista Dominik Wania tym razem gra tylko na fortepianach elektrycznych , oraz to że w kilku utworach solistą jest jeden z naszych najwybitniejszych skrzypków jazzowych Mateusz Smoczyński.

Ambush? to druga płyta w dorobku NAK trio, tym razem z towarzyszeniem nonetu smyczkowego. Wydawnictwo niezwykle ambitne, w którym mieszają się elementy jazzu i muzyki współczesnej. Kompozytorem i aranżerem wszystkich utworów jest jeden z naszych najbardziej uznanych perkusistów Jacek Kochan. Artysta ten ma za sobą współpracę nie tylko z całą plejadą gwiazd jazzu jak m. in.: Dave Libman, Greg Osby, Lars Danielsson, Tomasz Stańko, ale również kompozytorami muzyki współczesnej jak Krzysztof Knittel. Perkusista może pochwalić się także realizacją kilku projektów na chór i orkiestrę (Tudor Singers, Repercussion). Romans Jacka Kochana z szeroko pojętą muzyką poważną trwa już więc od dawna, a omawiana tutaj płyta jest raczej podsumowaniem muzycznych doświadczeń niż jednorazowym eksperymentem.

Słuchacz nie ma jednak z najnowszą produkcją łatwo, aczkolwiek nie stoi też na straconej pozycji. Aby w pełni docenić Ambush? i wychwycić wszystkie niuanse, w płytę trzeba się zwyczajnie wgryźć i posłuchać jej z należytą dla tej muzyki uwagą. Wtedy też szybciej przekonamy się do piękna i oryginalności muzycznego języka, którym posługują się muzycy, wśród których znajdują się przecież prawdziwe indywidualności. Jedną z nich jest Dominik Wania prominentny przedstawiciel mistrzowskiej szkoły gry na fortepianie, który tym razem wybrał elektronicznego wurlitzera i fender rhodes. Mimo pewnych ograniczeń jakie stawiają te instrumenty, na przykład w zakresie dynamiki, Dominik Wania jest wiodącą postacią na tym nagraniu, wielokrotnie bierze na siebie cały ciężar tej jakże rozbudowanej muzycznej machiny. Jego partie solowe, których jest tu bez liku, stanowią częstokroć największą atrakcję i wprowadzają element ożywienia, posuwając muzyczną akcję naprzód.

Nie ustępuje mu grający na skrzypcach Mateusz Smoczyński. Współzałożyciel słynnego Atom String Quartet popisuje się rewelacyjnymi solami w Ambush i Fugu, którymi po raz kolejny udowadnia, że to jeden z najważniejszych skrzypków na polskiej scenie jazzowej.

Jednak ponad wszystko na największą uwagę zasługuje jakże oryginalna kolorystyka brzmienia całego albumu i jego ogólny wydźwięk. Okazuje się, że barwa elektrycznych instrumentów klawiszowych idealnie zestraja się z tonem zespołu smyczków, które celowo ograniczają tu swój potencjał dynamiczny. Nie znajdziemy tam przesłodzonego frazowania opartego na rozłożonych akordach, do którego zespoły smyczkowe tak często są angażowane. Zamiast klasycznego crescendo i diminuendo mamy tam dźwiękowe plamy, motoryczne motywy, dysonansową harmonię i zawsze skomplikowaną polirytmię. Odsłuchu to nam może nie ułatwia, ale za to przedłuża żywotność samej muzyki, która za każdym razem na nowo intryguje.

Jacek Kochan tworząc muzykę, która jest pomostem pomiędzy jazzem, a muzyką klasyczną Ameryki nie odkrył. Synteza obu tych gatunków rozpoczęła się już 60 lat temu i określona została mianem third stream (z ang. trzeci nurt), chociaż elementy jazzu w swojej twórczości wykorzystywali już tacy kompozytorzy jak: Igor Strawiński, George Gershwin, Aaron Copland i wielu innych. Chcąc tego czy nie, Jacek Kochan wraz ze swoim NAK trio i zespołem smyczków w tę historię się wpisuje i, mimo że wydźwięk tego albumu nie jest tak donośny jak klarnetowe glissando z Amerykanina w Paryżu?, to z nagraniem tym wypada się zwyczajnie zapoznać. Muzyczna szarada godna najwyższej uwagi

Marcin Puławski

1. Rift 7:46
2. Ambush 10:53
3. Hard To Fathom 5:36
4. Hereafter 5:06
5. Fuge 7:52
6. Expats 9:07
7. Tanquo 6:12
8. Do You Really Need All This Money 6:51

Arranged By [String Arrangemen] Mateusz Smoczyński (tracks: 3)
Cello Carmelo Giovo, Marcin Mączyński
Double Bass Michał Kapczuk
Electric Piano Dominik Wania
Music By, Arranged By, Drums Jacek Kochan
Viola Lim Voung, Marta Czepielewska
Violin Mateusz Smoczyński (tracks: 2, 5)
Violin [1st Violin] Bartłomiej Staniak, Moe Boo
Violin [2nd Violin] Freja Reiza, Joanna Konaszewska

https://www.youtube.com/watch?v=_zjdgYAlosM

NIE ZACHOWUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY POLSKI KMIOT... POBIERAJĄC UDOSTĘPNIAJ... UDOSTĘPNIAJ TAKŻE PO POBRANIU

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM

START WIECZOREM... 100 Antifascist
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-04-20 18:00:59 [Aktualizuj]
Napisano: 15.05.2021 23:30
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse