Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Wielkie zagadki przeszłości - praca zbiorowa [PL] [pdf,epub,azw3]

Wielkie zagadki przeszłości - praca zbiorowa [PL] [pdf,epub,azw3] torrent
Dodał: Ishimura
08.04.2021 04:14
Kategoria: Pozostałe

Rozmiar: 154.56 MB
Seed'ów: 0
Leecher'ów: 0
Pobrań: 0

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
Historia może być fascynująca. Być może niektórym prawdę tę zdołali obrzydzić w szkole nauczyciele historii na tyle skutecznie, że po skończeniu edukacji nigdy nie kupili czy nawet nie sięgnęli po książkę podejmującą taką tematykę. Książka Wielkie zagadki przeszłości ma szansę zainteresować nie tylko osoby rozmiłowane w historii, a nawet tych, którzy lubią powtarzać za Alfredem Jarry zdanie: Historia uczy jednego, że jeszcze nigdy nikogo historii nie nauczyła.

Wielkie zagadki przeszłości to zbiór 91 esejów poświęconych różnym wydarzeniom z różnych epok, które łączy element aury tajemniczości, zagadkowości czy wręcz sensacyjności. Całość podzielono tematycznie na siedem części. I tak w rozdziale Zaginać bez śladu możemy się dowiedzieć np. o losach skarbów III Rzeszy czy Roula Wallenberga.

W innym rozdziale możemy prześledzić losy tajemniczych postaci, takich jak: Lawrence z Arabii czy Rasputin. W rozdziale Pół legendy, pół prawdy historycy próbują odpowiedzieć jak wiele z rzeczywistością historyczną mają wspólnego np. legenda o królu Arturze, przygody Robin Hooda czy Wilhelm Tella.

O tragedii Titanica, czy powodach ataku generała Custera na Indian pod Little Bighorn możemy przeczytać w rozdziale Fatalne pomyłki.

Tytuły rozdziałów: Śmierć w nie wyjaśnionych okolicznościach, Winny czy niewinny czy Pytania bez odpowiedzi już same brzmią interesująco, oferując zresztą ciekawą lekturę.

Niewątpliwą zaletą tej pozycji jest także to, że została ładnie wydana, a podejmowane tematy wzbogacono wieloma ilustracjami.
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-04-12 22:31:52 [Aktualizuj]
Napisano: 20.04.2021 22:16
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse