Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: QUIDAM - STRONG TOGETHER (2010) [DVD9] [NTSC]

QUIDAM - STRONG TOGETHER (2010) [DVD9] [NTSC] torrent
Dodał: Ishimura
08.02.2021 04:52
Kategoria: Koncerty

Rozmiar: 6.99 GB
Seed'ów: 0
Leecher'ów: 0
Pobrań: 7

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...

Materiał wideo i audio został zarejestrowany na ostatnim koncercie trasy w konińskim klubie Oskard w maju 2009 roku za pomocą siedmiu kamer HD, a następnie został poddany starannej obróbce i synchronizacji poszczególnych klipów z dźwiękiem. Warto było czekać - w rezultacie otrzymaliśmy dynamiczny obraz filmowy oraz wiele dodatkowego materiału wideo na jednej płycie DVD, a także dwie płyty CD z zapisem audio koncertu (jak dowiedzieliśmy się od gitarzysty Maćka Mellera, nie został on poddany żadnej poważniejszej obróbce typu poprawianie wykonanych partii itp.).

Wydawnictwo zatytułowane jest "Strong Together", czyli podobnie jak tytuł ostatniego utworu z płyty "Alone Together", której głównym motywem są różne formy samotności. Do tego motywu przewodniego nawiązuje ciekawa i bardzo starannie wykonana szata graficzna "Strong Together", co w przypadku wydawnictw zespołu Quidam stało się już miłą dla odbiorcy tradycją. Materiał wykonany na koncercie i zarejestrowany na płycie obejmuje wszystkie utwory z płyty "Alone Together" oraz połowę z poprzedniego krążka "SurREvival". Tradycyjnie nie zabrakło też coverów, które jednak dawkowane były dość oszczędnie, i to chyba dobrze, biorąc pod uwagę znakomity autorski materiał Quidamu.

Najciekawszym z takich fragmentów był bez wątpienia fragment utworu "Red" grupy King Crimson wpleciony w utwór "One Day We Find", w którym na skrzypcach wspomogła grupę Tylda Ciołkosz inny zaproszony gość, saksofonista Piotr Rogóż, wykonał solówkę w utworze "We Lost". Wydawnictwo "Strong Together" pokazuje znakomite zgranie zespołu i umiejętne operowanie dramaturgią występu zwraca uwagę warsztat wykonawczy członków grupy, a zwłaszcza doskonała współpraca basu i bębnów. Jedynym drobnym mankamentem wykonawczym jest niezbyt dobre zestrojenie instrumentów w czasie wykonywania fragmentu "Red".

Obecnie zespół Quidam pracuje nad materiałem na swoją trzecią w obecnym składzie (a siódmą w ogóle) płytę ze studyjnym materiałem premierowym dwa nowe fragmenty mogliśmy usłyszeć w czasie wiosennej trasy zespołu. Zanim jednak otrzymamy nowy krążek, możemy cieszyć się wydawnictwem "Strong Together", które dla każdego fana rocka progresywnego jest pozycją obowiązkową można je także ze spokojnym sumieniem polecić każdemu miłośnikowi dobrej muzyki.

Robert Lewandowski

Przychodziłem na świat w czasach bardzo wczesnego Gierka i może dlatego właśnie słuchanie muzyki nie kojarzy mi się li tylko z zaliczaniem kolejnych plików spakowanych w coraz to lepszych formatach, lecz także, a może i przede wszystkim, z piękną, niezwykłą otoczką wokół niej. Zewnętrznością, w której jest ona skryta. Zewnętrznością, ubraną w niecodzienną formę, kształt, zapach?

Trochę zaskakująco zacząłem? Zupełnie nieprzypadkowo. Bo świeżutki box Quidamu pod względem wydawniczym jest absolutnym majstersztykiem na światowym poziomie. Znakomita koncepcja graficzna autorstwa Michała Florczaka, utrzymana w poetyce ostatniego albumu grupy, Alone Together?, włożona w oryginalną formę, znamionuje szacunek dla odbiorcy, który najzwyczajniej zgrzeszy, słuchając zapisanej tu muzyki, nie przedzierając się przez okrywające ją zewnętrzne delicje?. Zresztą, oglądając tu zapisane i zespolone z dźwiękami obrazy i ujęcia, ma się wrażenie obcowania z czymś więcej, niż zwykłym DVD. Raczej z czymś, podporządkowanym jednej, artystycznej wizji. Wszak nawet, zazwyczaj po macoszemu traktowana przez odbiorcę, galeria zdjęć zawiera wyborne fotografie i trudno nazwać ją standardowym wypełniaczem dysku.

Strong Together? jest doprawdy wydawnictwem imponującym. Trzy płyty, w tym ta najważniejsza DVD z zapisem koncertu w konińskim Oskardzie z kwietnia 2009 roku. Koncertu portretującego tę pochodzącą z Inowrocławia legendę polskiego progrocka w szczytowej formie. Koncertu pokazującego w pełni ukształtowany zespół, który odnalazł właściwą drogę w swoim? drugim życiu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że kiedyś, w początkach tej drugiej odsłony?, panowie zarejestrowali swoje pierwsze DVD. Nic mu nie umniejszając, wszak było zapisem pewnej chwili w historii zespołu i swą wartość archiwalną posiada, wychodziło spod pewnej oklepanej matrycy, która pewnie i nie do końca odpowiadała samym artystom. Teraz mają bezwzględnie własne, osobiste i oryginalne dzieło?

Byłem na tym koncercie i dziś, podobnie jak wtedy, nasuwa mi się tylko jeden komentarz: świetnie wykonana, profesjonalna praca. Chociaż Nie wiem czasem, czy oglądając teraz ten występ na szklanym ekranie nie ulegam większym emocjom, zgrabnie stymulowanym przez naprawdę ciekawe zabiegi montażowe. Raz jest nerwowo, chaotycznie, czasami pojawia się ucieczka od ostrości, by za chwilę intrygować subtelnym zbliżeniem zaskakującego szczegółu (ujęcie bosych stóp Tyldy Ciołkosz, wystukujących rytm bezcenne).

No ale co z muzyką Bo to jednak ona jest tu najważniejsza. Artyści prezentują nam w całości swój ostatni, studyjny album, Alone Together? i robią małe wyskoki do krążka SurRevival? (kompozycja tytułowa, Not So Close? oraz wiązanka trzech utworów o pomysłowym tytule The Fifth Queen Of Everything?). Nie mogło zabraknąć oczywiście jednego utworu z dalekiej przeszłości Sanktuarium?, zaśpiewanego przez Kossowicza w pierwszej osobie. Nie taki jednak Quidam, pachnący nostalgią lat minionych, tutaj dominuje. Bo to Quidam jeszcze bardziej przestrzenny, z gościnnymi skrzypcami i saksofonem. Chwilami, w związku z tym, z lekka jazzowy a już z pewnością psychodeliczny, odlotowy i rozimprowizowany Posłuchajcie zresztą Of Illusion? z indywidualnymi popisami sekcji rytmicznej, z czasem rozładowanymi przez wielkie solo gitarowe Mellera. A wszystko to soczyście i mięsiście co ma kolosalne znaczenie słychać.

Nie tylko jednak autorskimi rzeczami żyje zapisany tu koncert. Inowrocławianie nie byliby sobą, gdyby nie sięgnęli do klasyki. Są zatem i Doorsi, i Purple, i SBB, i King Crimson, w który tak pięknie i dynamicznie w Red? wpisała się ze swoimi skrzypcami Tylda Ciołkosz (dla kontrastu innym doskonałym momentem jest jej udział we wspomnianym już Sanktuarium?, ze szczególnym, drobnym unisono, zagranym z Jackiem Zasadą). No i jest wreszcie Pink Floyd z zaprezentowanym, jakby na spocznij, klasykiem Wish You Were Here?. Z Zasadą na basie i Ziółkowskim na gitarze akustycznej. W utworze tym Ziółek? i Meller siedzą na scenie już po raz drugi, bowiem wcześniej, niecodziennie zamykają podstawową część występu, siadając w skupieniu z innymi artystami.

Po obejrzeniu czegoś takiego, nie chce się już sięgać do archiwów, biografii, dyskografii? Chce się już tylko jeszcze raz nad tym zamyśleć. Z tego samego być może założenia wyszli twórcy boxu, dodając jeszcze tylko, krótki filmik Backstage Pass (Docummentary) , wizualizacje Michała Florczaka, które można obejrzeć także w trakcie koncertu, podczas ?We Are Alone Together? oraz zapowiedzianą już wcześniej galerię fotografii. Wszystko okraszone quidamową muzyką. Bez głupstw i niepotrzebnych komentarzy?

Aaa? Ci, którzy nie nasycą się po obejrzeniu tegoż, zabrać mogą ze sobą na przykład w podróż dwie płytki audio, dopięte do pudełeczka, też w iście oryginalnej formie.

Mariusz Danielak

1. Different 3:49
2. Kinds Of Solitude At Night 6:20
3. One Day We Find 8:33
4. SurREvival 8:42
5. Depicting Colours Of Emotions 10:24
6. We Lost 11:14
7. The Fifth Queen Of Everything 12:21
8. They Arethere To Remind Us 11:21
9. Of Illusions 12:24
10. Not So Close 10:48
11. We Are Alone Together 9:21
12. Sanktuarium (Sanctuary) 8:34
13. ...But Strong Together 4:45
14. Wish You Were Here 4:35
+
15. Backstage Pass (Documentary)
16. Alone Together Visuals
17. Photo Gallery

Bartek Kossowicz - vocals, percussion
Zbyszek Florek - keyboards, backing vocals
Maciek Meller - guitar, acoustic guitar, backing vocals
Maciek Wróblewski - drums
Jacek Zasada - flutes, xaphoon, percussion, bass guitar on "Wish You Were Here", backing vocals
Mariusz Ziółkowski - bass guitar, 12-string guitar on "Wish You Were Here"

Guests: Tylda Ciołkosz - violin
Piotr Rogóż - alto sax
Michał Florczak - visuals on "Alone Together"

https://www.youtube.com/watch?v=EzUiE3lxHRA

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM

START GODZINA 11-ta... 100 Antifascist
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-02-15 19:13:40 [Aktualizuj]
Napisano: 16.05.2021 13:45
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse