Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Potestas regia. Władza i polityka w królestwie zachodniofrankijskim na przełomie IX i X wieku (1999, Neriton) - Wojciech Fałkowski [PL] [pdf]

Potestas regia. Władza i polityka w królestwie zachodniofrankijskim na przełomie IX i X wieku (1999, Neriton) - Wojciech Fałkowski [PL] [pdf]   torrent
Dodał: Ishimura
14.01.2021 09:20
Kategoria: Pozostałe

Rozmiar: 0.00 KB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
Info

Tytuł: Potestas regia. Władza i polityka w królestwie zachodniofrankijskim na przełomie IX i X wieku
Rok: 1999
Wydawca: Neriton
Format: pdf

Opis

Pół wieku, które upłynęło między śmiercią Karola Łysego w 877 roku, a śmiercią Karola Prostaka, to okres słabnięcia władzy zwierzchniej, zarówno w skali całego cesarstwa, jak i w ramach jednego królestwa. Widzimy, jak przestawały funkcjonować mechanizmy podejmowania i realizowania decyzji. W jaki sposób panujący król stawał się władcą ledwo tolerowanym lub wręcz odrzucanym. Na przełomie IX i X wieku rozpoczyna się na dobre proces rozpadu imperium i kruszenia się ideowych i politycznych podstaw władzy królewskiej. Jednocześnie obserwujemy trwanie stworzonego wcześniej wzorca imperium, który był cały czas aktualnym przykładem budowania państwa i zarazem dobrym modelem organizowania świata. Do końca epoki karolińskiej pozostawał podstawowym punktem odniesienia przy tworzeniu nowych struktur politycznych i administracyjnych.

Wstęp......Page 6
I. Potomkowie Karola Łysego - w poszukiwaniu stabilizacji władzy......Page 14
II. Czasy Odona - walka o tron i legitymizację......Page 61
III. Panowanie Karola Prostaka - słabość i upadek autorytetu władcy......Page 107
Zakończenie. Sny o potędze......Page 155
Bibliografia......Page 178
Indeks osób......Page 202
Spis treści......Page 208
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-01-07 09:20:02 [Aktualizuj]
Napisano: 17.01.2021 20:28
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse