Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: NOWE SYTUACJE - JAROCIN LIVE 2014 (2014) [DVD5]

NOWE SYTUACJE - JAROCIN LIVE 2014 (2014) [DVD5]  torrent
Dodał: Ishimura
08.01.2021 07:04
Kategoria: Koncerty

Rozmiar: 3.31 GB
Seed'ów: 2
Leecher'ów: 1
Pobrań: 62

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...

Sytuacja jest taka, że piosenki Republiki tracą 50 wartości bez Grzegorza Ciechowskiego. Co nie zmienia faktu, że ciągle słucha się ich z wielką przyjemnością.

Nikogo z Państwa chyba nie muszę edukować na temat płyty "Nowe sytuacje" - rewelacyjnego debiutu grupy Republika. To krążek wybitny, którego słucha się z wielką przyjemnością ponad 30 lat po premierze. Nerwowy puls, klawiszowa schizofrenia, gitarowy brud i magiczne partie fletu, o wokalach nawet nie wspomnę. Te elementy składają się w wyjątkową całość.

Nic dziwnego, że z okazji okrągłej rocznicy wydania "Nowych sytuacji" koledzy zmarłego Ciechowskiego, postanowili się zjednoczyć na scenie. Najpierw na jeden koncert, później na całą trasę, a teraz wręczają nam płytę z zarejestrowanym występem podczas tegorocznego festiwalu w Jarocinie, tak przecież wyjątkowego dla Republiki.

Każdy, kto miał okazję usłyszeć skład Nowe Sytuacje na żywo, ten wie, że między muzykami ciągle istnieje chemia. Wsparci przez trójkę wokalistów: Piotra Roguckiego, Jacka Szymkiewicza (grał też na flecie) oraz Tymona Tymańskiego, jak również klawiszowca Bartłomieja Gasiula, grają stare kawałki z ogromnym zaangażowaniem i niespożytą energią.

Sławomir Ciesielski ciągle ma ten nerw w nodze, który pozwala mu mieszać rytmy z gracją baletnicy. Zbigniew Krzywański jak zwykle czai się w tle, by nagle przywalić soczystą solówką w "Będzie plan". Leszek Biolik pewnie spaja całość dudnieniem swojego basu. Mimo że nie brał udziału w nagraniu "Nowych Sytuacji", czuje się w tym materiale jak ryba w wodzie. Mam też wielki szacunek do przywołanego wcześniej Gasiula. Facet ma w rękach to uderzenie, co Ciechowski. Zazdroszczę i podziwiam.

Najwięcej wątpliwości mam do warstwy wokalnej. Bez dwóch zdań Budyń, Tymon i Roguc to śpiewacy znakomici, którzy do twórczości Republiki podeszli z należytą atencją i zaangażowaniem. Czuć, że podłączyli się do tego samego "systemu nerwowego", co reszta grupy, nadają na tych samych falach. Sęk w tym, że wokale Grzegorza Ciechowskiego, jego podejście do interpretacji własnych tekstów, jego chłodny artyzm połączony z ludzką naturalnością są niepodrabialne, jedyne w swoim rodzaju. Ktokolwiek spróbuje się z nimi zmierzyć, ten poniesie porażkę.

Tym niemniej bardzo cieszę się wspomnieniem trasy Nowych Sytuacji i płytą "Jarocin Live 2014". To dokumentacja niezwykłego wydarzenia, które - mam nadzieję - pomoże młodszym słuchaczom zrozumieć fenomen grupy z Torunia.

Jurek Gibadło

1. Nowe Sytuacje 4:47
2. System Nerwowy 4:04
3. Prąd 4:35
4. Arktyka 4:45
5. Śmierć W Bikini 4:56
6. Będzie Plan 4:14
7. Mój Imperializm 3:57
8. Halucynacje 6:52
9. Znak "=" 3:14
10. My Lunatycy 4:51
11. Moja Krew 5:47

+ MAKING OF

Bass Guitar, Backing Vocals Leszek Biolik
Composed By Grzegorz Ciechowski (tracks: 1-9, 10 with Zbigniew Krzywański))
Guitar, Backing Vocals Zbigniew Krzywański
Lead Vocals Piotr Rogucki (tracks: 2,3,8,11), Tymon Tymański (tracks: 1,4,6,11)
Lead Vocals, Flute Jacek "Budyń" Szymkiewicz (tracks: 5,7,9,10,11)
Percussion Sławomir Ciesielski
Piano [Rhodes] Bartłomiej Gasiul

https://www.youtube.com/watch?v=uFernpzBT9s

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM

START WIECZOREM... 100 Antifascist
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-01-09 00:24:09 [Aktualizuj]
Napisano: 02.03.2021 09:19
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse