Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: PLAC ZBAWICIELA (2006) [DVD9]

PLAC ZBAWICIELA (2006) [DVD9]  torrent
Dodał: Ishimura
08.01.2021 06:08
Kategoria: Dramat

Rozmiar: 7.44 GB
Seed'ów: 1
Leecher'ów: 2
Pobrań: 41

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
DVD 9
16:9
DD 2.0
DD 5.1
Język polski
Napisy angielskie i polskie
Czas - 94 min

Film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze to historia o winie i jej odkupieniu.

Z pozoru zwyczajna rodzina? Mąż żona, dzieci i teściowa - w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela - ludzie tacy, jak my i ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka. Przejmujący obraz ludzkich pragnień, marzeń, opowieść o człowieku, jego samotności pośród innych i potrzebie bliskości. To także opowieść o miłości we wszystkich jej przejawach.

Zastanawiam się, jak to jest, że w trudnych czasach robiliśmy trudne filmy, w tych trochę lepszych, choć wciąż trudnych, powstają na ogół tylko smutne, refleksyjne, czasem wręcz dramatyczne obrazy dotykające polskiej, szarej rzeczywistości. Jakże mało tego pogodnego, refleksyjnego kina, jest tylko jeden Jan Jakub Kolski, a co z całą resztą

Mój wstęp ma taki, a nie inny charakter, gdyż Plac Zbawiciela? to kolejny dowód na to, że znacznie łatwiej zrobić dramat, niż miły, przyjemny film obyczajowy, a może inaczej, może nie chodzi oto, że łatwiej, tylko wygodniej. Nie wiem, dlaczego, ale trudno mi pisać o tym filmie i to nie, dlatego, że mi się nie spodobał, bo tak nie jest, może, dlatego, że w kinie, a przede wszystkim polskim szukam czegoś innego.

Film państwa Krauze zasługuje na uznanie, na aplauz, na wyróżnienia i nagrody. Jest trudny, dramatyczny, tragiczny, choć prosty w formie i treści, jakże warszawski?, jednak dzień powszedni, życie, media, zbyt często malują nam takie właśnie obrazy. Jakże mało wokół nas Słońca, uśmiechu, pogody ducha, pozytywnego nastawienia do świata.

Inny wymiar Długu? dotyka, ale i odrzuca, paraliżuje brakiem zrozumienia, obojętnością na krzywdę drugiego człowieka, obnaża ludzkie słabości, zbyt mocne zapatrzenie w siebie. Tak, obojętność, choroba XXI wieku, coraz bardziej się rozszerza i dotyka coraz większą grupę osób, zbyt często prowadząc do właśnie takich tragedii. Obraz, który mnie dotknął do żywego, poraził, ale jednocześnie przyniósł smutek i zdołował. Tak, w jakiś sposób to się stało, choć z finałem, który mimo wszystko niesie pewną sprawiedliwość na tym świecie.

Staram się nie uprzedzać do aktorów, zasadniczo nie łapię się na tym, ale Ewa Wencel przynosi zawsze negatywne odczucia i może, dlatego w roli podłej teściowej i zaborczej matki, wypadła odpowiednio, przekonująco, choć rola ta nie zmieniła mojego nastawienia do tej aktorki. Filmowa Teresa sprawiła wiele bólu brakiem miłości i zrozumienia, chłodem i zaborczością, wreszcie doprowadziła do tragedii, co i tak nie zmieniło jej nastawienia do świata. Niczego jej nie nauczyło, jak to możliwe?

Mimo mojego pewnego, ale? jest to obraz, który każdy powinien zobaczyć i wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski, aby takie i podobne historie nigdy nie miały miejsca. Pewne słowa, ludzie ludziom zgotowali ten los?, odnoszące się do odległej historii są jakże aktualne i w naszej rzeczywistości. I niestety świadomość ta nie napawa radością, nie podnosi na duchu, nie przynosi uśmiechu. Krzywdzimy się wzajemnie na patrząc na konsekwencje takiego postępowania, na to, że pewne zachowania mogą prowadzić do tragedii i dramatów.

W prostych zdjęciach, niewymagających szczególnie wyszukanych zabiegów, w prostym filmie pięknie całość zamyka wyjątkowa muzyka Pawła Szymańskiego. Domyka ten obraz, spija go w ramę, w pewną, określoną całość.

Kominek

Jowita Budnik Beata
Arkadiusz Janiczek Bartek
Ewa Wencel Teresa
Dawid Gudejko Dawid
Natan Gudejko Adrian
Beata Fudalej Edyta, sąsiadka Teresy, przyjaciółka Beaty
Zina Kerste Hania, przyjaciółka Beaty
Zuzanna Lipiec Irena, siostra Beaty
Krzysztof Bochenek Wiktor, szwagier Beaty
Małgorzata Rudzka Ola, szefowa Hani
Aleksander Mikołajczak prawnik, przyjaciel Teresy
Jerzy Gudejko przewodniczący
Piotr Nowak Piotr, kolega Bartka
Dariusz Pick mężczyzna na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej
Magdalena Gnatowska straganiarka
Jarosław Budnik Jeremi
Sławomir Jóźwik członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej

https://www.youtube.com/watch?v=Lmfg339mB-k

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM

START JUTRO RANO... 100 Antifascist
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-01-15 12:04:03 [Aktualizuj]
Napisano: 02.03.2021 09:34
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse