Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Jones M. - Wojna totalna. Armia Czerwona od klęski do zwycięstwa [PL] [PDF, MOBI, EPUB]

Jones M. - Wojna totalna. Armia Czerwona od klęski do zwycięstwa [PL] [PDF, MOBI, EPUB]   torrent
Dodał: Ishimura
26.11.2020 10:18
Kategoria: Pozostałe

Rozmiar: 5.93 MB
Seed'ów: 3
Leecher'ów: 0
Pobrań: 132

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik

Info

Format: pdf,epub,mobi
Wielkość: 5 MB (15 MB)
Kompresja: 7zip
Rok wydania: 2013

Opis

Michael Jones - Wojna totalna. Armia Czerwona od klęski do zwycięstwa

Od operacji Barbarossa? po wielką bitwę pancerną na Łuku Kurskim, od Stalingradu po Berlin brytyjski historyk opowiada o wydarzeniach rozgrywających się na najkrwawszym froncie II wojny światowej.
22 czerwca 1941 roku cztery miliony żołnierzy stacjonujących wzdłuż linii przebiegającej od litewskiego wybrzeża Bałtyku po Rumunię runęły na wschód. III Rzesza rozpoczęła realizację planu Barbarossa?. Dla obywateli Związku Sowieckiego, niezależnie od narodowości, wyznania oraz jawnych i skrywanych poglądów politycznych, wybuchła Wielka Wojna Ojczyźniana. Front wschodni miał stać się największym i najkrwawszym frontem II wojny światowej.
Wojna totalna? brytyjskiego historyka Michaela Jonesa jest książką, od której trudno się oderwać. Huk wystrzałów, bohaterstwo żołnierzy, cierpienia cywilów i wstrząsające akty szaleństwa wojennej zawieruchy, jakiej nie znała ludzkość. Niewiele tu wojny widzianej z perspektywy Berlina i Kremla, igraszki wodzów i generałów. Niemal całą książkę wypełnia wojna widziana z bliska i będąca, jak zawsze, dramatem szeregowców i cywilów. Porywająca narracja w dużej mierze oparta jest na relacjach weteranów oraz pamiętnikach Rosjan i listach, jakie pisali do bliskich. Jones opisuje okrucieństwa krasnoarmiejców, ale też ich bohaterstwo, zwłaszcza w najtrudniejszych momentach ofensywy niemieckiej.
Na początku lat 90. z centrów polskich miast zaczęły znikać pomniki żołnierzy Armii Czerwonej. Przyczyny są oczywiste i zrozumiałe, ale skoro Polska jest niepodległym krajem od niemal 25 lat, może warto przez moment spojrzeć inaczej na działania wojsk sowieckich podczas II wojny światowej. Właśnie takie wolne od historycznych zaszłości spojrzenie proponuje brytyjski historyk.

[img]http://mid.images.nitro.to/nitro.to_jones_m-_-_wojna_totalna-_armia_czerwona_od_kleski_do_zwyciestwa_pl_pdf-_mobi-_epub_fiona9.mid_6591__18133932.jpeg[/img]
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-11-29 14:16:18 [Aktualizuj]
Napisano: 25.01.2021 01:52
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse