Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Od podwody do czołga - Stanisław Maczek [PL] [pdf,epub,azw3]

Od podwody do czołga - Stanisław Maczek [PL] [pdf,epub,azw3] torrent
Dodał: Ishimura
28.10.2020 11:10
Kategoria: Historia

Rozmiar: 9.79 MB
Seed'ów: 0
Leecher'ów: 0
Pobrań: 0

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
Info

Format: pdf,epub,azw3

Opis

Wspomnienia wojenne jednego z najtęższych polskich dowódców drugiej wojny światowej, twórcy i dowódcy pierwszej "lotnej" kompanii na podwodach w zaraniu naszej niepodległości.

Opinia z - https://lubimyczytac.pl/ksiazka/63420/od-podwody-do-czolga/opinia/52263983?#opinia52263983

Doskonała książka OPISująca wojenne przeżycia naszego narodowego bohatera generała Stanisława Maczka. Dla fanów II Wojny Światowej, strategii i niuansów taktycznych oraz przebiegów bitew ta książka to pozycja obowiązkowa. Widziałem ,że ktoś dał tej książce zaledwie 4 gwiazdki, bo generał skupił się na OPISach bitew,a nie na uczuciach żołnierzy. To trochę tak jakby napisał, że Pismo Święte jest trochę słabe, bo nie ma w nim nic o islamie. "Od podwody do czołga" ma taką formułę, a nie inną, bo tak miało być. Książka miała dotyczyć ściśle technicznego aspektu wojny. Jak ktoś ma ochotę poczytać o uczuciach żołnierzy w czasie wojny to nie ta książka i jako taką nie ma prawa jej oceniać inaczej. Odsyłam raczej do pozycji takich jak "Na zachodzie bez zmian" czy "Szkarłatne godło odwagi", ewentualnie do filmów jak "Szeregowiec Ryan" czy serialu "Kompania braci". Książka bardzo mi się podobała i jak zawsze w przypadku tego typu tematyki, wycisnęła mi z oczu parę łez. To jak potraktowano generała po wojnie to skandal. Taka osoba skończyła jako kelner. Szkoda, że generał nie udał się do Bredy i nie poprosił o emeryturę wojenną, bo na pewno tam taką by dostał. Ale proszenie się o coś na pewno było poniżej dumy i honoru tego wspaniałego żołnierza :( mniej
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-12-01 00:15:48 [Aktualizuj]
Napisano: 14.04.2021 05:52
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse