Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: CZESŁAW NIEMEN - LIVE IN HELSINKI 1972 [DVD5] [PAL]

CZESŁAW NIEMEN - LIVE IN HELSINKI 1972 [DVD5] [PAL]  torrent
Dodał: Ishimura
28.10.2020 10:50
Kategoria: Koncerty

Rozmiar: 2.58 GB
Seed'ów: 2
Leecher'ów: 0
Pobrań: 58

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...

FASZYZM TO NIE PATRIOTYZM...

VIDEO - 7.780 Kbps, 720576 (4:3), 25.000 fps, MPEG-2 PAL
UDIO - 1.536 Kbps, 48.0 KHz, 2 Channels PCM

Tym razem materiał, którego nie uświadczymy na płycie. A szkoda. Data koncertu umieszczona na You Tube (1973) jest błędna. W rzeczywistości występ miał miejsce 26 sierpnia 1972 roku w Finlandia-Hall w Helsinkach. TVP Kultura prezentując ten materiał także podała błędną datę stąd zapewne powielono to na You Tube. Znawcy twórczości Niemena byli jednak czujni. Nie pasowało im ewidentnie kilka rzeczy (nieco inna setlista niż w 1973 roku, poza tym, niby drobiażdżek - w takim t-shircie Niemen występował tylko w lecie 1972 roku). W końcu z fińskich źródeł udało się potwierdzić dokładną datę występu.

Koncert pojawił się w 1972 roku w telewizji fińskiej. Na szczęście nie został wykasowany i po latach trafił do Polski. Popisy Niemena i jego kolegów z zespołu uświetniły Helsinki Festival?. Pojawiła się na nim także inna polska formacja Klan, poza tym znany fanom progresu i folk rocka fiński zespół Haikara. U nas materiał po raz pierwszy został zaprezentowany bodajże w 2008 roku w TVP Kultura. Była co najmniej jedna powtórka (tyle przynajmniej sam kojarzę). To bardzo cenny dokument. Przedstawia zespół Niemena z najbardziej twórczego i progresywnego okresu. Wielka szkoda, że na scenie zabrakło Helmuta Nadolskiego i Andrzeja Przybielskiego. To właśnie ten sekstet zarejestrował miesiąc wcześniej materiał na dwie płyty Vol. 1 i Vol. 2. Szczególnie druga z nich to jedno z absolutnie szczytowych osiągnięć polskiego rocka. W czasie występu w Helsinkach muzycy zagrali między innymi nieomal awangardową, anglojęzyczną wersja piosenki Dziwny jest ten świat?, czyli Strange is this world?, znaną z płyty o tym samym tytule. Moim zdaniem jest dużo lepsza niż big beatowy oryginał z 1967 roku.

Swoją drogą, przydałoby się trochę odkurzyć koncertowe archiwalia Niemena, bo ostatnio coś mamy w tej kwestii straszny zastój. Kilka lat temu miał ukazać się dwupłytowy album zarejestrowany w Opolu w 1976 roku. W ostatniej chwili jego wydanie zostało jednak zablokowane przez spadkobierców artysty (czytaj: głównie jego żonę, Małgorzatę, która niestety nie jest zbyt łaskawa dla fanów artysty i od dość dawna blokuje rożne projekty, związane z archiwalnymi projektami wydawniczymi).

1. REDDING: I?VE BEEN LOVIN? YOU TOO LONG
2. OF THE FIRST MAJOR DISCOVERIES
3. STRANGE IS THIS WORLD

Czesław Niemen śpiew
Apostolis Anthimos gitara elektryczna
Józef Skrzek organy Hammonda (1,3), gitara basowa (2), harmonijka ustna (2)
Jerzy Piotrowski perkusja

https://www.youtube.com/watch?v=-upBPDmKrWc

INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM

START JUTRO PO PRACY... 100 Antifascist
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-11-24 06:41:57 [Aktualizuj]
Napisano: 21.01.2021 13:05
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse