Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Skiz (1977) 540p Rekonstrukcja Cyfrowa.mp4

Skiz (1977) 540p Rekonstrukcja Cyfrowa.mp4 torrent
Dodał: Ishimura
19.10.2018 08:11
Kategoria: Akcja

Rozmiar: 1.64 GB
Seed'ów: 0
Leecher'ów: 0
Pobrań: 0

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
Spektakl telewizyjny

Pierwowzór: komedia "SKIZ" - Autor: Gabriela Zapolska
Reżyseria: Olga Lipińska
Realizacja telewizyjna: Olga Lipińska
Produkcja: POLSKA
Rok produkcji: 1977
Premiera: 1977.10.10
Barwny, Czas trwania: 84 min.

"Skiz", choć nie należy do najczęściej grywanych sztuk Gabrieli Zapolskiej, wciąż zachwyca lekkością stylu, komizmu i dialogu, połączoną z psychologiczną przenikliwością i znakomitym, pełnym realizmu, zindywidualizowaniem postaci. Ukończony wiosną 1908 roku, już na jesieni miał prapremierę w Teatrze Rozmaitości. Recenzje zebrał takie jak nazwa teatru, lecz dominowały te pozytywne. Niewątpliwie "Skizowi" najbliżej do ducha komedii francuskich, igrających (z wdziękiem) z kanonami moralności, czarujących subtelnym dowcipem, intrygujących celnością obyczajowych obserwacji. Inscenizacja Olgi Lipińskiej, choć dość klasyczna, wydobywa wszystkie zalety tekstu, a aktorstwo czwórki wykonawców jest najwyższej próby.
Akcja "Skizu" toczy się gdzieś na polskiej prowincji, w bogatym majątku ziemskim. Zarządza nim małżeństwo z dwuletnim stażem - Wituś i Muszka, która wszakże - ku niezadowoleniu małżonka - jeszcze nie w pełni wdrożyła się do prac gospodarskich. W majątku goszczą od pewnego czasu Tolo i Lulu, para znacznie dłużej żyjąca w małżeńskim stadle. Tolo, w przeciwieństwie do Witusia, nie ma nabożeństwa do stajni i obory. Majątek wypuścił w dzierżawę, a życie spędza na podróżach, kuracjach i innych rozrywkach. Nieco znudzony połowicą, nie znajdujący wspólnego języka z Witusiem, całą uwagę poświęca jego żonie - powabnej i niezbyt rozgarniętej Muszce. Natura podstarzałego lowelasa podpowiada mu, że ta dwudziestoletnia, niedoświadczona dziewczyna łatwo da się złapać na jego zalatujące zwietrzałą galanterią zaloty. I rzeczywiście, Muszka, początkowo zakłopotana, coraz chętniej słucha wymuskanych komplementów Tola. A ten poczyna sobie coraz śmielej. Wówczas niespodziewanie Lulu przyłapuje ich niemal na gorącym uczynku. Kiedy Tolo oddala się, uspokaja zmieszaną Muszkę i wręcz zachęca ją do flirtu z własnym mężem. Lulu traktuje Muszkę w sposób życzliwie protekcjonalny. Sądzi, że miłość to tylko gra, a najważniejszą kartę, tytułowego skiza, ma właśnie ona. Kiedy zajdzie potrzeba użyje jej, odzyskując pełnię kontroli nad zapatrzonym w siebie Tolem.
A tymczasem, niejako dla przeciwwagi, zaczyna kokietować Witusia, który nagle dostrzega w niej swój ideał kobiety - nieskomplikowanej, pogodnej i zbudowanej niczym rasowa klacz. Miłosne gierki toczone przez bohaterów wymykają się jednak spod kontroli. W ospałej, "pozbawionej temperamentu" Muszce budzi się demon. Po namiętnej nocy z Tolem gotowa jest na każde szaleństwo. Zdradzoną Lulu nieoczekiwanie opuszcza pewność siebie. Wobec wyznania Tola, że "mężczyzna jest młody, dopóki jest kochany" czuje się zupełnie bezradna. Tymczasem Wituś, uważający się za męża idealnego, coraz natarczywiej adoruje Lulu. Niespodziewanie podsuwa jej rozwiązanie problemu: "Na złamane serce najlepsze lekarstwo to koń i rozpusta". W efekcie Lulu nagle odkrywa, że kobieta jest młoda, dopóki ktoś jej pożąda.

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=521154

OBSADA:
Anna Polony - Lulu
Jerzy Kamas - Tolo
Joanna Szczepkowska - Muszka
Jerzy Stuhr - Wituś
Teodor Filipowicz - lokaj nie występuje w napisach

Format: MPEG-4
Rozmiar pliku: 1,64 GB
Czas trwania: 1h 24 min.

ideo
ID : 1
Format : AVC
Format/INFOrmacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High at L3.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
ID kodeka : avc1
ID kodeka/INFOrmacja : Advanced Video Coding
Czas trwania : 1h 24 min.
Przepływność bitów : 2.660 Kb/s
Nominalna przepływaność : 2.850 Kb/s
Szerokość : 960 pikseli
Wysokość : 540 pikseli
Proporcje obrazu : 4:3
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(pikseleramki) : 0.205
Rozmiar strumienia : 1,58 GB (96)
Biblioteka zapisująca : x264 core 129 r2245 bc13772

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/INFOrmacja : Advanced Audio Codec
Profil formatu : LC
ID kodeka : 40
Czas trwania : 1h 24 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 98,5 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 44,1 KHz
Szybkość wyświetlania klatek : 43,066 kl/s (1024 spf)
Rozmiar strumienia : 59,8 MB (4)
Default : Tak
Alternate group : 1
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-01-03 19:24:29 [Aktualizuj]
Napisano: 06.05.2021 01:00
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse