Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.

Torrent: HEY - HEY W FILHARMONII-SZCZECIN UNPLUGGED (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL]

HEY - HEY W FILHARMONII-SZCZECIN UNPLUGGED (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL] torrent
Dodał: The_Corpse
25.07.2016 19:39
Kategoria: Rock

Rozmiar: 427.45 MB
Seed'ów: 0
Leecher'ów: 0
Pobrań: 0

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
***************************** UWAGA WOLNO IDZIE !!!*****************************Niewątpliwie zespół Hey należy do grona najlepszych zespołów wszech czasów w polskim rocku. Nie muszę też nikogo przekonywać, że czegokolwiek się dotkną zamienia się w złoto lub w platynę (ba! Nawet poczwórną platynę!). Jednak czy wydanie albumu unplugged o tak nietypowej specyfice także można zaliczyć jako dobre posunięcie? Rozwiązanie zagadki na końcu tekstu.

Suche fakty na temat Hey w tej części recenzji są zbędne, bowiem nijak będą się one miały do tego, o czym będę pisał dalej. Poza tym ich strona na Wikipedii jest długa jak Pisiont Twarzy Grey’a, więc myślę, że tam temat jest w pełni wyczerpany. Wspomnę zatem tylko o tym, że cała zabawa w związku z nagrywaniem tej płyty odbyła się w Filharmonii w Szczecinie marcowym wieczorem anno domino 2015. Na tę potrzebę skład zespołu wzbogacił się o muzyków lokalnej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii. Płyta jest mieszanką zarówno starszych, jak i tych najnowszych wydawnictw, dzięki czemu przekrój i różnorodność piosenek jest duża. Co zatem kierowało mną, aby zdobyć się na recenzję tego krążka?

Ludzka ciekawość. Wszak album MTV Unplugged jest jednym z moich ulubionych w wersji bez prądu, toteż koncepcja Hey w filharmonii bardzo mnie zaintrygowała. To, że wynikła z tego wielka sprawa czuć nawet po samej pani Kasi Nosowskiej, która ilekroć wypowie się w skicie między piosenkami, zdaje się mówić bardzo nerwowo i z lekkim zakłopotaniem, a przy tym z wielką świadomością tego, co się wówczas działo. Budowa klimatu rozpoczyna się wraz z Intro, jednak to, mówiąc żargonem kucharskim, jest jedynie amuse-bouche do dalszej konsumpcji. Drugim utworem jest bowiem Chiński Urzędnik Państwowy, który w takiej wersji brzmi oszałamiająco. Moim zdaniem najlepsza piosenka na tej płycie.

Warto w tym momencie parę słów poświęcić szacie instrumentalnej towarzyszącej koncertowi. Wachlarz instrumentów brzmiących na krążku jest bowiem bardzo szeroki, co wzbogaca brzmienie znanych piosenek o nowe doznania. Tak się dzieje chociażby w przypadku Umieraj Stąd, które wprawdzie nie różni się znacznie od oryginalnej wersji, a jest jedynie urozmaicony przez pewne szczególiki. Jednak te drobnostki sprawiają, że odbiór, przynajmniej z mojej strony, jest o wiele bardziej emocjonalny.
A jak jest z utworami, które w porządku chronologicznym znajdują się na samym końcu? Jest dobrze. W przypadku chociażby Do Rycerzy, Do Szlachty, Do Mieszczan atmosfera jest początkowo podbijana przez ciepło brzmiące bębny, do których następnie dołączają oklaski publiczności. Świetnie to razem współgra i pomaga odnieść wrażenie, że człowiek znajduje się w szczecińskiej filharmonii. Dużym plusem jest też wyraźnie zaznaczone przejście od zwrotki do refrenu, czego troszeczkę zabrakło mi w oryginale. Podnosi to całą kompozycję o oczko wyżej i ma się poczucie wejścia w zupełnie inny wymiar doznań. O ciarkach na całym ciele nie wspominając.

W kwestii wokalu nie mam zbyt dużego pola manewru, bowiem pani Kasia była od zawsze jedną z moich top wokalistek na polskim rynku muzycznym. Nie jest to bynajmniej jakaś obsesja czy sajko-fanatyzm, lecz po prostu wielki szacunek i obiektywne stwierdzenie faktów – głos Nosowskiej robi robotę. Pomimo wspomnianej już przeze mnie tremy i stresu, wokal ani na chwilę nie zadrżał, co jest dowodem wielkiego profesjonalizmu i długoletniego stażu wokalistki. Moje uznanie zdobyło szczególnie wykonanie Cudzoziemki w raju kobiet, które wydaje mi się dość ciężką technicznie piosenką, a jednak każda nutka wskoczyła tam, gdzie powinna. Chapeau bas!

Po tym skakaniu z kwiatka na kwiatek nadeszła najwyższa pora, aby usystematyzować parę spraw i podsumować to, do czego doszedłem po przesłuchaniu tej płyty. W założeniu nie chciałem robić zbyt długiej i szczegółowej analizy tego wydawnictwa, gdyż najlepiej przekonać się na własnych bębenkach, młoteczkach i kowadełkach, czy ten album jest dobry. Myślę, że wszystko, co ma w nazwie Unplugged można uznać za coś nietypowego, ciekawego i dobrego, dlatego tak też jest z tym krążkiem. Dla jednych może być to zbyt nachalną próbą nagrania czegoś na siłę, dla innych mistrzostwem wśród płyt koncertowych, jednak jedno trzeba przyznać na pewno: efekt finalny jest zadowalający i czuć profesjonalizm wynikający z faktu obecności orkiestry. Idealna propozycja na letni wieczór, jednak warto się przy niej zatrzymać na dłużej i w pełni skupić się na doznaniach emocjonalnych płynących wprost z Filharmonii w Szczecinie. (Michał Szum)1. Intro 2:58
2. Chiński urzędnik państwowy 4:44
3. Woda 4:44
4. Lot pszczoły nad tymiankiem 3:21
5. Umieraj stąd! 4:04
6. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan 4:38
7. Kto tam? Kto jest w środku? 4:22
8. Cudzoziemka w raju kobiet 3:15
9. Wilk vs Kot 5:10
10. r.e.r.e. 4:30
11. Boję się o nas 5:19
12. Stygnę 4:59
13. Wczesna jesień 5:25
14. Mimo wszystko 3:59
15. A Ty? 5:36Baritone Saxophone – Tomasz Duda
Bass – Jacek Chrzanowski
Drums – Robert Ligiewicz
Flute – Tomasz Duda
French Horn – Dmitrij Wdowiczenko, Katarzyna Sułkowska
Guitar – Marcin Żabiełowicz, Paweł Krawczyk
Guitar [Dobro] – Kuba Galiński
Harp – Barbara Stalmierska
Keyboards – Kuba Galiński, Marcin Macuk
Mandolin – Marcin Żabiełowicz
Oboe – Izabela Kokosińska
Percussion – Bogdan Pilak, Dariusz Jagiełło, Jacek Wierzchowski, Wojciech Sobura
Sitar – Tomasz Ragaboy Osiecki
Trombone – Mateusz Kupski, Wojciech Bublej
Trumpet – Dominik Trębski
Ukulele – Paweł Krawczyk
Vocals – Katarzyna Nosowska, Marcin Macuk, Paweł Krawczyk, Wojciech Sobura
POBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ??? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ !!!


INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-05-06 21:16:20 [Aktualizuj]


Napisano: 01.02.2023 16:29
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse