Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Listy Gończe *2010-2012* [PDTV-TVRip-XviD]

Listy Gończe *2010-2012* [PDTV-TVRip-XviD] torrent
Dodał: diskjokey
05.01.2013 18:50
Kategoria: Seriale dokumentalne

Rozmiar: 9.37 GB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
Produkcja: Polska
Gatunek: Dokument
Reżyser: Katarzyna Witkowska

Dane techniczne

Kodek obrazu: XviD
Rozdzielczość: 640 x 360
Bitrate obrazu: 1115 Kbps
Proporcje obrazu: 16 x 9
Framerate: 25.000 fps
Kodek dźwięku: MP3 VBR - 128 kb/s tot , Stereo
Częstotliwość: 48.000 kHz
Czas trwania: 23 min/ep
Rozmiar całości: 9,37 GB

Cykl dokumentów o nierozwiązanych sprawach kryminalnych sprzed lat. Twórcy programu rekonstruują zbrodnie i krok po kroku odtwarzają dotyczące ich śledztwa. Z pomocą ekspertów starają się wyjaśnić przyczyny przestępstw.

1.Mord na Starówce
Warszawska Starówka. Tu przy ulicy Szeroki Dunaj mieszkała razem z matką Zofia Dybowska-Aleksandrowicz, wybitna reżyser polskiego dubbingu. Ofiara jednego z najbardziej brutalnych morderstw jakie w 1989 roku popełniono na Starym Mieście. Sprawców nigdy nie udało się ująć. Niejasne pozostają też motywy zbrodni.

2.Krew na Chłodnej
22 września 1926 roku doszło do strasznej zbrodni. W Warszawskiej kamienicy przy ulicy Chłodnej 16 policja znalazła martwą czteroosobową rodzinę. W tym domu na pierwszym piętrze od frontu kilka pokoi zajmowała rodzina Edmunda Statkiewicza, jego żona Ludwika i dwóch synów 13 letni Władysław i prawie 17 letni Ludwik
Dlaczego musieli zginąć? Kim był Edmund Statkiewicz?

3. Śmierć Przewodnika
Jelenia Góra - Cieplice 12 stycznia 1993 roku. Mroźny poranek. Miasto obiega wstrząsająca wiadomość. Nie żyje Tadeusz Stec. Został zamordowany we własnym mieszkaniu. Nie koronowany król przewodników...

4. Ogień Śmierci
22 kwietnia 1990 roku na osiedlu Kopernika w Pruszkowie płonęło mieszkanie. O życie walczyła rodzina Jerzego Jachowicza. On, jego żona Maria i nastoletnia córka Kasia. Dorosły syna Piotr mieszkał na szczęście oddzielnie. Redaktor Jerzy Jachowicz już wtedy był cenionym ale i dla niektórych niewygodnym dziennikarzem Gazety Wyborczej.

5. Pikieta Śmierci
Jeśli zostanie schwytany, trafi na niechlubną toplistę seryjnych polskich morderców. Poszukiwany mężczyzna ma na swoim koncie siedem ofiar. Zabijał wyłącznie gejów. Czarną serię rozpoczął w sierpniu 1988 roku,. Zabił przewodnika PTTK, później aktora, pracownika łódzkiej Estrady. Ostatnim zamordowanym był samotnie 61 - letni emeryt. Zmasakrowane ciało znaleziono w lipcu 1993 roku. Wszyscy mężczyźni zostali zamordowani we własnym mieszkaniach, wszyscy byli mieszkańcami Łodzi. policjanci, tworzący łódzkie Archiwum X wrócili kilka miesięcy temu do tej sprawy. Zapewniają, że jeśli morderca jeszcze żyje, znajdą go i wsadzą za kraty.

6. Gdzie jest Karina
Jeśli Karina żyje ma dziś 16 lat. W 2002 roku siedmioletnia wówczas dziewczynka była świadkiem okrutnej zbrodni. W mieszkaniu były cztery osoby. Morderca zabił dwie: mamę Kariny - Annę Surmacz zwaną Andzią i jej przyjaciela Piotra o pseudonimie Świr. Karina i drugi mężczyzna, Rafał Mikołajczyk, dealer o przezwisku Święty zniknęli bez śladu. Do dziś nie wiadomo kto i dokąd porwał dziewczynkę? Co się stało ze Świrem? Kto zabił i dlaczego? Pewne jest tylko jedno wszyscy oni uwikłani byli w biznes narkotykowy.Białe szaleństwa rodziców i jej przyjaciół nie obce więc były i Karince. Ona w tym żyła. Był 27 grudnia 2002 roku. Mroźny poświąteczny dzień. Andzia odebrała Karinkę od p. Ewy i wylegiwała się w łóżku. Dziewczynka bawiła się w swoim pokoju. Ktoś wszedł. Pewnie Święty po towar. Świr otworzył drzwi. Strzał, potem jeszcze kilka. Karina udawała, że jej nie ma. Morderca dopadł ją. Nie strzelił. Nagle pojawił się Święty. Nerwowo pakował ubranka małej. Wyszli i zniknęli. Jakby nic się nie stało, jakby nikt niczego nie słyszał, nic nie widział. Policja podjęła śledztwo. Do dziś pozostało wiele pytań bez odpowiedzi, rozbieżności co do motywu tej zbrodni. Nie znaleziono mordercy. Nikt też nie wie co stało się ze Świętym? Rozesłano listy gończe po całym świecie. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne co parę lat tworzy nowy wizerunek coraz starszej, dziś już 16 - letniej Kariny. A wszystko po to, żeby znalazł się ktoś, kto zna odpowiedź na pytanie gdzie jest Karina? A może ona sama na nie odpowie.

7. Zaginiony
Jarosław Ziętara, lat 24, młody człowiek, dziennikarz, jak na dzisiejsze standardy dla tego zawodu za młody. 1 września 1992 roku rano wychodzi z domu, wychodzi... i znika.

8. Cisza po Zbrodni
1992 rok. W starej willi na Saskiej Kępie zostaje zamordowana znana scenografka i malarka, Teresa Roszkowska - legenda polskiego teatru. Mieszkała w domu pełnych cennych rodzinnych antyków i rodowej biżuterii, w której nie bała się pokazywać na co dzień. Zbrodniarze nigdy nie zostali ujęci. Nie wiadomo, czy działali na czyjeś zlecenie, czy też byli przypadkowymi złodziejami.

9. Kryptonim: Zaginiony
W styczniu 1957 roku porwano Bogdana Piaseckiego syna prominentnego polityka. Brat porwanego Jarosław nie ma wątpliwości: to ojciec był rzeczywistym celem, chciano go złamać i zniszczyć, nie tylko jako polityka ale także jako człowieka.

10. Chmura na Wołoszynem
9 stycznia 1987 roku znaleziono zwłoki Zbigniewa Wołoszyna, fizyka badającego na własną rękę skażenie radioaktywne po katastrofie w Czarnobylu. W teczce, z którą się nie rozstawał skrywał podobno groźną tajemnicę skutków promieniowania. Materiały do dziś nie zostały odnalezione.
Co wiedział Zbigniew Wołoszyn? Dlaczego musiał zginąć? Kto go zabił? A może popełnił samobójstwo?Wiosną 1986 roku w Związku Radzieckim doszło do wybuchu wodoru z reaktora jądrowego. W reaktorze znajdowało się 1500 ton łatwopalnego grafitu. Skażenie powietrza sięgało nawet do 146 kilometrów od miejsca wybuchu. Zbigniew Wołoszyn pracował w tym czasie w Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej. Był w grupie naukowców zajmujących się monitoringiem i pomiarami promieniotwórczymi. Śledził chmurę rozsiewającą radioaktywny pył.

11. Zemsta?
Krzysztof Osuch wybitny fizyk, stojący u progu światowej kariery 7.11.2005 roku wieczorem zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach na progu własnego domu Szukamy odpowiedzi kim byli sprawcy jakie były motywy popełnienia zbrodni? Przez 6 lat organy ścigania starają się rozwikłać zagadkową śmierć profesora.

12. Miłość z internetu
Edyta marzyła o własnym ciepłym domu i kimś bliskim komu mogłaby zaufać. Czyżby oczekiwała od życia zbyt wiele? A może ufała za bardzo?. 10 listopada 2005 roku wybrała się na kolację z Arkiem, miłością swojego życia. Poznali się przez internet, planowali ślub. Od tamtego dnia nikt więcej już Edyty nie widział... pozostały ślady i przypuszczenia.

13. Ojciec chrzestny z Kisielic
Wiosną 1993 roku dwaj przemytnicy Stanisław Biej i Jerzy Ornacki ze Szczecina pojechali w interesach do Kisielic i ślad po nich zaginął. Zarówno Jerzy jak i Stanisław uchodzący w oczach swoich żon i dzieci za bieznesmenów, tak naprawdę działali w szarej strefie. W domu Jana Ruteckiego o pseudonimie Kulawy przemytników widziano po raz ostatni. Od samego początku policjanci przypuszczali, że ich zaginięcie ma związek z ciemnymi interesami jakie prowadzili z Kulawym. Człowiekiem znanym na Mazurach jako Ojciec Chrzestny Kisielic. Policja podejrzewała Jana Ruteckiego o przywództwo grupy przemytniczej na międzynarodową skalę. Grupy zorganizowanej, w skład której mieli wchodzić Biej i Ornacki.

14. Krwawe Płótna
5 czerwca 1997 roku. Agencje informują o zuchwałej kradzieży dokonanej we Wrocławiu. Łupem złodziei padły bezcenne obrazy z Auli Leopoldyńskiej, uznawanej za najpiękniejsze wnętrze barokowe w tej części Europy. Policja rozpoczyna śledztwo, ale śladów jest niewiele. Wtedy nieoczekiwanie do akcji wkracza gangster ze Zgorzelca. Obiecuje policji pomoc w odzyskaniu obrazów. Dwa z nich wracają na swoje miejsce, nadal brakuje sześciu. Kilka miesięcy później gangster zostaje brutalnie zamordowany, trop się urywa. Pozostałych obrazów nie odzyskano. Kto dokonał kradzieży, nie wiadomo do dziś.

15. Sprawa Profesora T.
21 stycznia 1955 roku zmarła w tajemniczych okolicznościach 26 letnia kobieta. Teresa Tarwid była żoną naukowca profesora Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk. Wkrótce cała Polska śledzić będzie jeden z najsłynniejszych powojennych procesów. Teresa i Kazimierz Tarwidowie mieszkali w Warszawie przy ulicy Nowy Świat. 21 stycznia 1955 roku o godzinie 23:15 sąsiadka zawiadomiła pogotowie o nagłym zasłabnięciu Teresy. Lekarza przyjął w progu mąż, znany i ceniony biolog, profesor Kazimierz Tarwid. Próby ratowania kobiety nie dały żadnego skutku. Doktora Wojciecha Mazurowskiego uderzył spokój z jakim profesor przyjął stwierdzenie zgonu.

16. Smierc poety
10 sierpnia 1990 r. o godz. 13:40 mokotowska komenda Policji otrzymuje zawiadomienie o znalezieniu w lesie kabackim na wysokości ulicy Nowoursynowskiej zwłok mężczyzny. Policja ustala, że mężczyzna został brutalnie zamordowany. Na ciele denata naliczono 41 ran kłutych. Wkrótce okazuje się, że zamordowany to pamiętny poeta z kultowego filmu Marka Piwowskiego pt. "Rejs" - Leszek Kołakowski.

17. Cyganeczka
Miała osiem minut drogi spacerem do domu, ale już do niego nie dotarła. Ktoś zawlókł ją nad wał wiślany, zmasakrował twarz, ręce związał sznurkiem, na szyi zacisnął pętlę z drutu i pozostawił, by konała. Tak zginęła licealistka Iwona Cygan (+17 l.) ze Szczucina (woj. małopolskie). W niewyjaśnionych okolicznościach zginął również Tadeusz Draba (+31 l.), który ponoć wiedział kto zabił Iwonkę. Po wakacjach Iwona miała rozpocząć naukę w trzeciej klasie liceum. Był 13 sierpień 1998 roku, około godziny 20, gdy do Iwony zadzwoniła koleżanka i wyciągnęła ją z domu. Według relacji koleżanki, po godzinie rozstały się na szczucińskim rynku i Iwona sama ruszyła w drogę powrotną do domu. Co się wydarzyło później, tego nie udało się ustalić do dzisiaj. Gdy dziewczyna nie wróciła do wieczora, rodzice zaczęli jej szukać, a potem wszczęli alarm. Dopiero następnego dnia rano znaleziono Iwonę niedaleko wału wiślanego. Już nie żyła. Pomimo 40 tys. zł nagrody nie udało się złapać morderców sympatycznej, bardzo lubianej licealistki. Na własną rękę szukali zabójcy również rodzice Iwony. Wynajęci przez nich jasnowidzowie zgodnie orzekli, że przy śmierci ich córki byli trzej chłopcy i dziewczyna.

18. Śmierć na szlaku
Jest upalny sierpień 1997 roku. Na górskim szlaku prowadzącym z Dusznik Zdroju do Karłowa zostają znalezione zwłoki dwojga młodych ludzi Anny i Roberta. Na stoku pojawia się prokurator, policjanci, lekarz sądowy. Odkrywają szokującą prawdę. Ktoś dokonał brutalnej egzekucji. Robert zginął od dwóch strzałów głowę, Annę zabito strzałem między oczy. Na okoliczne miejscowości pada blady strach. Pojawia się plotka o grasującym na terenie Parku Narodowego szaleńcu. Choć jest to pełnia sezonu turyści omijają szlaki w Górach Stołowych. Pensjonaty i domy wczasowe pustoszeją. Brutalny mord jakby żywcem przeniesiony z ponurego gangsterskiego filmu w żaden sposób nie pasował do świata w jakim żyli Anna i Robert. Studiowali na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Byli młodzi, zakochani, planowali wspólną przyszłość. Feralnego dnia szli do schroniska w Karłowie, gdzie zaczynał się właśnie obóz naukowy. Zabójstwa dokonano w biały dzień. Szlakiem przechodziło wówczas wielu turystów, ale nikt nic nie słyszał i niczego nie widział. Być może zagadka ponurej zbrodni zostałaby rozwiązana, gdyby nie policjant przyjmujący zgłoszenie o zaginięciu studenckiej pary, który całą sprawę zlekceważył. Powiadomienia o zaginięciu nie zlekceważyli ratownicy GOPR - u. To oni odnaleźli zwłoki. Jak stwierdził lekarz sądowy, zabójstwa dokonano 9 dni wcześniej. Ciała były częściowo obnażone. Prowadzący śledztwo przyjęli, że był to wybieg ze strony mordercy. Być może chciał odwrócić uwagę od faktycznego powodu zbrodni, skierować dochodzenie na błędne tory.

19.Lokatorka
Joanta Brzeska przez 60 lat mieszkała w lokalu komunalnym. Z braku pieniędzy nie zdecydowała się na wykup mieszkania od gminy. Ta decyzja zrujnuje jej później życie. Tragedia Jolanty Brzeskiej zaczęła się w 2006 roku. Była niedziela, po obiedzie. Wtedy właśnie ktoś niespodziewany zadzwonił do drzwi. Swoją pierwszą wizytę złożyli ludzie podający się za prawowitych właścicieli kamienicy, którą właśnie odzyskali. Jolanta rozpoczyna długą walkę z kamienicznikiem, który ponad trzykrotnie podnosi czynsz i zarzuca jej bezprawne zajmowanie lokalu. Jolanta płaci co miesiąc tyle co wcześniej miastu. Z czasem jej dług urośnie do 15 tysięcy złotych. Jolanta wygrywa jedna sprawę w sądzie, przegrywa następną. Nie może się też doprosić lokalu zamiennego. We wtorek 1 marca 2011 zostają znalezione spalone zwłoki Jolanty Brzeskiej. Kto zabił, dlaczego?

20. Ostatni rejs
W dniu 17 lipca 2010 r. kapitan kutra rybackiego wyruszył na połów. Około 7 kilometrów od brzegu, na wysokości wyjścia z portu gdańskiego zauważył, że na falach unosi się coś co wygląda na ludzkie ciało. Wyłowiony z morza człowiek miał ręce związane żeglarskimi linami. Dodatkowo ciało obciążono płytami chodnikowymi, unosiło się więc na morzu jak na kotwicy. Po jego stanie można było przypuszczać, że dryfowało tak już jakiś czas. Dopiero później okaże się, że są to zwłoki 24 letniego żeglarza, Patryka Palczyńskiego. Jego śmierć do dzisiaj pozostaje owiana tajemnicą. Patryk uczył się morza od dziecka. Rodzice, Julitta i Bogusław, żeglowali od zawsze, przy każdej okazji brali go ze sobą na jachty. Kiedy się rozwiedli, był już samodzielnym sternikiem. Po ukończeniu liceum sportowego rozpoczął studia w Gdyńskiej Akademii Morskiej na wydziale nawigacji. W Yacht Klubie Gdynia miał opinię utalentowanego żeglarza regatowego. Z pływania po morzu chciał uczynić swój sposób na życie. Szybko zaczął zdobywać zawodowego doświadczenia pod żaglami. Interesowały go dalekomorskie podróże na dużych, ekskluzywnych jachtach. W pierwszy taki rejs, jako członek załogi jachtu pewnego bogatego Polaka wybrał się na Karaiby.

21. Śmierć tłumaczki
33-letnia Małgorzata Grabińska była tłumaczką literatury angielskiej. W 1980 roku przetłumaczyła szpiegowską powieść Kena Folleta "Igła". Pięć lat później została zamordowana w identyczny sposób jak jedna z bohaterek książki. Kim był zabójca? Rabusiem, psychopatą czy... mordercą działającym na zlecenie? Tajemnicy tej zbrodni nigdy nie udało się rozwikłać...

22. Co się stało z Markiem?
Wiosna w 2009 roku przyszła wyjątkowo późno. Dopiero początek kwietnia przyniósł długo oczekiwaną odwilż. Świat powoli budził się do życia.
W małej miejscowości pod Lublinem czas zatrzymał się jednak w miejscu. Przy brzegu malutkiego stawu znaleziono coś co przypominało ludzkie zwłoki. Szybko ustalono na podstawie znalezionego przy zwłokach portfela z dokumentami, że był to Marek Wojciechowski, 21-letni student.

23. Mamo, szukaj mnie
19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku w tajemniczych okolicznościach gdy po kłótni ze znajomymi w niedzielny poranek wracała sama z sopockiej dyskoteki. Zarejestrowały ją kamery monitoringu, jak wracała pieszo wzdłuż plaży, a potem nagle zniknęła. Nadal poszukuje jej policjia i rodzice.

24. Tunel śmierci
11-letnia Magda Czechowska z Kielc wracała do domu ze stadniny koni. Nie dotarła jednak na miejsce. Prawdopodobnie po wyjściu z tunelu dworca została wciągnięta do samochodu. Po dwóch tygodniach od zniknięcia, znaleziono jej zwłoki przy zalewie Hańcza. Do dzisiaj nie wiadomo, kto zamordował dziewczynkę.

25. Ostatni egzamin
Marcin miał 22 lata i przed sobą całe życie. wychowywał się w Kowanówku niedaleko Poznania. Żył w kochającej się rodzinie. Miał dziewczynę o której mówił że jest aniołem.

26. Gdzie jest Joasia?
Joasia Matjaszek wyszła rano do szkoły. Wieczorem planowała iść na urodziny do swojego chłopaka. Dotarła na imprezę, ale do domu już nigdy nie wróciła. Prawdopodobnie zamordował ją jej chłopak. Śledztwo w tej sprawie było wznawiane i umarzane kilkakrotnie. Do dzisiaj nie odnaleziono jej ciała.

27. Życie za życie

Beata wychowywała się w Świebodzinie w małej uroczej mieścinie niedaleko od Poznania. Niczego jej nie brakowało a gdy dostała się na studia przeniosła się do Poznania i zaczęła dorosłe życie. Była szczęśliwa.

28. Tajemnice pięciu stawów
Urszula Olszowska lat 24, fotoreporterka z Krakowa w lipcu 2010 roku wybrała się w Tatry skąd już nigdy miała nie wrócić. Ratownicy TOPRu zlekceważyli trop który być może mógł poprowadzić do rozwiązania tajemnicy jej śmierci, śmierci nie wyjaśnionej do dziś.

29. Gdzie jesteś
Tajemnicze zaginięcie dziennikarki od kilku lat nurtuje nie tylko jej syna ale także kolegów z redakcji. Aleksandra Walczak Poznańska wracała ze Szczyrku samochodem. Była już bardzo blisko domu, kiedy po raz ostatni telefonicznie kontaktowała się z synem. Jednak pani Ola prawdopodobnie do domu nie dotarła. Do dziś nie wiadomo, co się kryje za jej tajemniczym zniknięciem. Zabójstwo? Syn zaginionej twierdzi, że tak a o zbrodnię podejrzewa męża pani Aleksandry a swego ojczyma.

30. Śmierć Samarytanina
Strzałkowo, mała pię*censored*sięczna miejscowość niedaleko Poznania. Życie płynie tu spokojnie i cicho. Wszyscy się znają. Leszek wychował się w kochającej i wielodzietnej rodzinie. To właśnie rodzice wpoili mu że najważniejsze w życiu wartości to: dobro, pomoc bliźnim, i uczciwość.

31. Ostatni trening
Daria Reluga miała zaledwie 19 lat, przed sobą całe życie. Właśnie dostała się na studia: biotechnologię, bo na wymarzoną medycynę zabrakło jej kilka punktów. To była dziewczyna bardzo ambitna, konsekwentna, pracowita. Oprócz nauki uwielbiała także sport. Codziennie rano biegała z przyjaciółmi w pobliskim lesie. Tego feralnego dnia pobiegła jednak sama. Gdy matka Darii zorientowała się że dziewczyna nie wróciła, natychmiast zawiadomiła policję. Rozpoczęły się poszukiwania. Dziewczynę znaleziono w lesie. Nie żyła. Ślady wskazywały, że została uduszona. Kto dokonał tej okrutnej zbrodni? Choć minęło 16 lat, mordercy nie schwytano.

32. Śmierć kuratorki
W dzisiejszym programie sprawa brutalnego pobicia, w następstwie którego w szpitalu w Środzie Śl. zmarła 28-letnia Paulina Ozga, kuratorka społeczna przy Sądzie Rejonowym.Przypomnijmy. Została ona brutalnie zaatakowana przez sprawcę, bądź sprawców na schodkach u wejścia do budynku na posesji państwa Wiktorów w Michałowie. Wracając do sprawy po dziesięciu miesiącach od zbrodni, nie wiemy, kto był jej sprawcą. Czy było to zabójstwo zaplanowane, a więc zorganizowane i uporządkowane, czy też działał tam psychopata albo socjopata? Jakie były jego motywy, by dokonać tej makabrycznej zbrodni? Utrzymujemy wersję zabójstwa zaplanowanego, obliczonego na zastraszenie, pobicie, albo bezpośrednio na śmierć pani Pauliny. Są to jednak tezy, które bez materiału operacyjnego, bądź procesowego, zgromadzonego przez profesjonalistów, jedynie możemy i musimy w tym miejscu postawić. A jak było rzeczywiście?? Wraz z twórcami programu rozsyłamy list gończy i prosimy czytelników anonimowo o podpowiedź, kogo i gdzie możemy szukać.

33. Na oczach dziecka
Po studiach Ula podjęła pracę w szkole, dużo podróżowała, była pilotem, potem rezydentką biura podróży, opiekowała się Polakami. Jeździła głównie do Turcji i tam właśnie poznała swego przyszłego męża Hakana.Problemy zaczęły się zaraz po ślubie. Hakan rzucił pracę i żył tylko z pieniędzy Uli. Jej powinnością było zarabiać na dom i utrzymywać go, ale też gotować mężowi i mu służyć. Kiedy ona znalazła mu pracę na lotnisku, odmówił.Urszula z czasem zaczęła się buntować. Była jednak surowo karana za nieposłuszeństwo. Hakan zamykał ją na balkonie, bił, poniżał, urządzał awantury. Ona znosiła to wszystko w milczeniu. Liczyła na to, że jak urodzi się dziecko, to w ich małżeństwie wszystko się zmieni. Ale, niestety, nic się nie zmieniło.Ula często skarżyła się swojej mamie na męża, coraz częściej zaczęła przyjeżdżać z córeczką do Polski, do domu. W końcu Ula uciekła od męża. Ja się można było spodziewać, jego reakcja była gwałtowna. Groził żonie, że ją zabije. Tragedia wydarzyła się w nocy z 12 na 13 maja 2003 roku. Następnego dnia rano, któraś z koleżanek Uli zdziwiła się, że nie ma jej w pracy. Zadzwoniła do niej do domu. Telefon odebrała 3 letnia córeczka Zuzia. Mama jest chora i leży cała w krewce - powiedziała dziewczynka.

34. Zagardlenie
Marianna Darowska została zamordowana w swoim mieszkaniu 2 maja 1985 r. Morderstwa dokonano na tle rabunkowym, sprawcą zbrodni był prawdopodobnie jej daleki kuzyn Zbigniew Taborski lub jego kolega z więzienia, Stanisław S.
Niestety Zbigniew Taborski nagle zniknął, do dziś nie wiadomo co się z nim stało. Czy on również został zamordowany przez innych sprawców morderstwa dokonanego na Mariannie Darowskiej? Czy może do dziś ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości? Po 26-latach wciąż w tej sprawie niewiele wiadomo.

35. Na progu dojrzałości
27 maja 1999 roku policja otrzymuje zgłoszenie o porwaniu które wstrząsnęło całą Wielkopolską. Janek miał głową pełną marzeń, był przystojny, wysportowany, lubiany, świetny uczeń, maturzysta, chciał zostać lekarzem - tak wspominają Janka najbliżsi.
.
36.Śmierć po kolędzie
Ludwikowice, niewielka wieś koło Nowej Rudy na Dolnym Śląsku. Jest 23 stycznia 1995 roku. Kościelny znajduje martwego księdza na plebani, w jego pokoju.Śmierć księdza nastąpiła w wyniku uduszenia. W jednej z hipotez przyjęto, że sprawcy zamierzali jedynie okraść plebanię. Jakie były motywy zbrodni?
.
37. Napad na bank - Noc na Jasnej
Najgłośniejszy powojenny napad na bank pod Orłami w 1964 r. i morderstwo strażnika. Sprawcy nie zostali wykryci. Czy dziś po 48 latach jest szansa na poznanie prawdy? Dokąd prowadzą tropy podjęte po prawie 50 latach. Czy faktycznie, jak twierdziła peerelowska milicja aspekt polityczny nie miał w tej sprawie znaczenia? Film jest próbą odtworzenia zdarzenia po latach. Mimo, że śledztwo zostało umorzono w 1989 r. to w III RP pojawiły się nowe ślady, nowi świadkowie. Dziś w sprawę zaangażowali się dziennikarze śledczy. Z pewnością nie traciliby czasu gdyby nie wierzyli, że jest szansa odkrycia prawdy.
.
38. Milczenie premiera
Będziesz zabity. Takim cię widzę w kałuży krwi i widzę dziewiątkę w tej krwi. Taką wizję przedstawił Piotrowi Jaroszewiczowi jego kolega z dzieciństwa.Będzie to opowieść o scenie przerwanego milczenia jednej z najbardziej tajemniczych postaci u szczytów peerelowskiej władzy.
.
39. Kiedyś powiem Ci co się stało
Jarosław Otwinowski miał dobrze prosperująca firmę, duże pieniądze. Do tej układanki brakowało tylko jednego - kobiety. Pierwsze małżeństwo biznesmena szybko się rozpadło, od tej pory skupia się na pracy.Do czasu kiedy w jednym z łódzkich pubów poznaje 31-letnią Justynę, wszystko się zmienia. Po kilku tygodniach znajomości para bierze ślub. W pośpiechu i tajemnicy. Po czterech miesiącach małżeństwa Jarosław pisze testament.
.
40. Utopieni we krwi
Szprotawa - niewielkie miasteczko położone 50 kilometrów od Zielonej Góry. Jest rok 1947 milicjanci z miejscowej komendy otrzymują informację, że w dzielnicy Sowiny dokonano przerażającego odkrycia. W domu położonym na uboczu znaleziono sześć zmasakrowanych ciał.
Jedną z ofiar była młoda kobieta, która odrzuciła zaloty pracownika SB. Czy była to zemsta urażonego adoratora? Nie tylko mieszkańcy Szprotawy, którzy pamiętają tę jedną z najokrutniejszych zbrodni, oczekują jej wyjaśnienia.
.
41. Życie za życie
Beata i Rafał byli w sobie bardzo zakochani, po krótkiej znajomości, pobrali się. Mieli wszystko dom, pieniądze, brakowało im tylko dziecka.
Kiedy Beata zaszła w ciążę zniknęła poszlaki wskazywały na to, że do jej zniknięcia przyczynił się mąż lecz nie było na to wystarczających dowodów. Do dziś rodzina nie wie co się stało.
.
42. Smierc Spekulanta
Lech Grobelny założyciel Bezpiecznej Kasy Oszczędności.

43. Ostatni Slad
Starówka. Serce tętniącego życiem Krakowa. To tutaj Paweł spotyka się z przyjaciółmi. Chce świętować wyjątkowo udany dzień. Zawodowy sukces jest na wyciągnięcie ręki. Nic nie zapowiada, że z tej zabawy Paweł już nie wróci...

44. Maska Smierci
Cykl dokumentów o nierozwiązanych sprawach kryminalnych sprzed lat. Twórcy programu rekonstruują zbrodnie i krok po kroku odtwarzają dotyczące ich śledztwa. Z pomocą ekspertów starają się wyjaśnić przyczyny przestępstw.

45. Ostatnia Podróż
Cykl dokumentów o nierozwiązanych sprawach kryminalnych sprzed lat. Twórcy programu rekonstruują zbrodnie i krok po kroku odtwarzają dotyczące ich śledztwa. Z pomocą ekspertów starają się wyjaśnić przyczyny przestępstw.

46. Kurs do śmierci
Cykl dokumentów o nierozwiązanych sprawach kryminalnych sprzed lat. Twórcy programu rekonstruują zbrodnie i krok po kroku odtwarzają dotyczące ich śledztwa. Z pomocą ekspertów starają się wyjaśnić przyczyny przestępstw.

47. Tropem Zabójcy
Cykl dokumentów o nierozwiązanych sprawach kryminalnych sprzed lat. Twórcy programu rekonstruują zbrodnie i krok po kroku odtwarzają dotyczące ich śledztwa. Z pomocą ekspertów starają się wyjaśnić przyczyny przestępstw.

48. Puste Miejsce
Cykl dokumentów o nierozwiązanych sprawach kryminalnych sprzed lat. Twórcy programu rekonstruują zbrodnie i krok po kroku odtwarzają dotyczące ich śledztwa. Z pomocą ekspertów starają się wyjaśnić przyczyny przestępstw.

49. Śmiertelna Misja
Cykl dokumentów o nierozwiązanych sprawach kryminalnych sprzed lat. Twórcy programu rekonstruują zbrodnie i krok po kroku odtwarzają dotyczące ich śledztwa. Z pomocą ekspertów starają się wyjaśnić przyczyny przestępstw.
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2017-12-16 22:46:51 [Aktualizuj]
Napisano: 06.03.2021 12:07
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse