Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: BackTrack 5 R3 GNOME 32bit

BackTrack 5 R3 GNOME 32bit torrent
Dodał: Anonimowy
09.11.2012 17:03
Kategoria: Dystrybucje

Rozmiar: 3.07 GB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [1]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
BackTrack to specjalistyczna dystrybucja Linuksa szczególnie ceniona wśród specjalistów IT i audytorów zabezpieczeń. Dystrybucja ta stanowi unikatowy zbiór kilkuset profesjonalnych, bardzo różnorodnych narzędzi do monitorowania i analizy ruchu sieciowego, zbierania informacji na temat sieci i znajdujących się w niej urządzeń, a także kontroli stanu zabezpieczeń sieci i ich łamania oraz przeprowadzania testów penetracyjnych. BackTrack zawiera wbudowane sterowniki do większości najpopularniejszych sieciowych kart bezprzewodowych, dzięki czemu można go uruchomić na praktycznie każdym notebooku i od razu przystąpić do pracy - bez instalacji na komputerze, bez pozostawiania jakichkolwiek śladów aktywności.
Historia

Początki BackTracka to połączenie dwóch dystrybucji Linuksa już wcześniej znanych i popularnych wśród audytorów zabezpieczeń - WHAX opartej na dystrybucji Slax oraz Auditor: Security Collection opartej na dystrybucji Knoppix. Pierwsza wersja systemu pod dzisiejszą nazwą została wydana w 2006 roku. Później BackTrack częściowo porzucił swoje korzenie i począwszy od wersji 4 oparty jest już na dystrybucji Ubuntu, a co za tym idzie - na Debianie.
Zawartość

Narzędzia zawarte w systemie zorganizowane są w 11 kategoriach: zbieranie informacji, mapowanie sieci (wykrywanie urządzeń), identyfikacja luk w zabezpieczeniach, analiza aplikacji webowych, analiza sieci bezprzewodowych (Bluetooth, 802.11, RFID), penetracja (exploity i pakiet narzędzi do inżynierii społecznej), eskalacja przywilejów, zachowanie dostępu, forensyka (zbieranie materiałów i śladów po włamaniu), dekompilacja (reverse engineering) oraz VoIP. Do najważniejszych narzędzi oferowanych przez BackTrack należy wymienić Metasploit, Kismet, Nmap, Ettercap, Wireshark i Browser Exploitation Framework. Oprócz tego w systemie obecne są standardowe programy pomocne podczas pracy, takie jak przeglądarka Firefox, komunikator Pidgin, narzędzie od nagrywania płyt K3b i szereg innych.

Dystrybucja BackTrack pierwotnie została zaprojektowana z myślą o uruchamianiu z płyty CD. W ostatnich wydaniach jednak rozmiar systemu znacznie wzrósł w stosunku do pierwszych wydań i wynosi obecnie około 1,5 GB. W związku z tym większość użytkowników preferuje bootowanie systemu z pendrive'a, rzadziej z płyty DVD. Opcjonalnie system można również zainstalować na stałe na dysku twardym.
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-04-18 12:05:14 [Aktualizuj]
cathulu
cathulu
Napisano: 2016-08-13 17:23
 
Może może
choć może
nie
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse