Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Pierwsza krew (Rambo).pdf

Pierwsza krew (Rambo).pdf torrent
Dodał: mama66611
03.10.2012 00:00
Kategoria: Sensacyjne

Rozmiar: 2.82 MB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
Autor: Morrell David
Tytuł oryginalny: First blood
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Stiller Robert
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 1972
Rok pierwszego wydania polskiego: 1990


\"Pierwsza krew\" to jedna z pierwszych powieści Morrella wydanych w Polsce. To na jej podstawie został nakrecony film \"Rambo\". Książka, podobnie jak film, pokazuje bezsilność weterena wojny wietnamskiej, który pragnie tylko spokoju i odpoczynku. Zamiast tego zostaje uznany za włóczęgę, aresztowany i poniżany przez lokalnego szeryfa.

Książka świetnie ukazuje to, z jakim przyjęciem spotkali się w USA powracający z wojny młodzi ludzie. Oprócz koszmarów z wietnamskiej dżungli teraz mieli poznać koszmar życia na marginesie amerykańskiego społeczeństwa.

Książka kończy się inaczej niż film i ma wymowę zdecydowanie bardziej pacyfistyczną. Gorąco polecam.
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-02-18 20:16:31 [Aktualizuj]
Napisano: 05.07.2022 17:36
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse