Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Elementary OS "Jupiter"

Elementary OS
Dodał: krych
03.06.2011 17:02
Kategoria: Linux

Rozmiar: 614.05 MB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
Po miesiącach oczekiwania udostępnione zostało pierwsze wydanie dystrybucji Linuksa stworzonej przez elementary Project — elementary OS — zwany również eOS. Nazwa kodowa tego wydania to „Jupiter” (Jowisz — największa planeta układu słonecznego) a projektem kieruje Dan Rabbit.

Nazwa kodowa sugeruje, że projekt jest wielki i majestatyczny — nic bardziej mylnego. eOS jest niezwykle lekką dystrybucją i używa się jej dobrze nawet na średniej klasy netbookach. Instalator wyda się znajomy każdemu, kto kiedykolwiek instalował Ubuntu. System uruchamia się szybko, w porównaniu do innych dystrybucji. Domyślne środowisko graficzne oparte jest na GNOME, ale zostało zaprojektowane bardzo minimalistyczne. Na górze znajdziemy jeden panel GNOME a na dole jedną, nieanimowaną instancję Docky. Domyślna tapeta nadaje pulpitowi lekkości. Co ciekawe, aby utrzymać wrażenie czystego pulpitu, twórcy nie przewidzieli możliwości umieszczania na nim ikon i skrótów.

System nie tylko uruchamia się bardzo szybko. Od pierwszych chwil widać, że jest dużo szybszy, niż większość konkurencyjnych dystrybucji. Zespół pracujący nad eOS dokładnie przejrzał wersję Ubuntu, na której bazuje elementary OS, i usunął z niej wszystko, co zostało uznane za niepotrzebne.

Wśród domyślnych aplikacji zainstalowanych z eOS znajdziemy rozwijane przez Dana Rabbita programy Dexter (menedżer kontaktów), Postler (klient poczty), Lingo (słownik) oraz Nautilus Elementary, którego rozwijaniem zajął się ponownie po porzuceniu aplikacji przez Canonical. Ponadto znajdziemy tu popularny komunikator Empathy, odtwarzacz Totem Movie Player, przeglądarkę zdjęć Shotwell i znane z Ubuntu Centrum Oprogramowania. Warto zaznaczyć, że nie znajdziemy tu pakietu OpenOffice.org ani LibreOffice, które zastąpiono dużo lżejszymi aplikacjami AbiWord i GNUmeric. W eOS zrezygnowano również z Firefoksa na rzecz dużo prostszej, bazującej na WebKit Midori. Kolejną ciekawostką jest brak odtwarzacza muzycznego. Wiadomo jednak, że elementary pracuje nad własnym programem — BeatBox — który prawdopodobnie zobaczymy w jednym z kolejnych wydań eOS. Autorzy rozwijają obecnie także inne aplikacje, np. Slingshot, Sassy Backup, Elementary Gedit czy Maya, ale nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle staną się one częścią eOS.

Przed eOS „Jupiter” postawiono wysoką poprzeczkę. Niektórzy oczekują, że ta lekka, niepozorna dystrybucja wywoła rewolucję na miarę wydania Ubuntu w roku 2004, mimo że zespół tworzący projekt elementary nigdy nie kreował swojego systemu na przełomowy. Jednak jeśli ktoś szuka mniej wymagającej i szybszej wersji Ubuntu z kolekcją podstawowych aplikacji, Jowisz może okazać się doskonałym wyborem.
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-02-19 04:20:17 [Aktualizuj]
Napisano: 27.02.2021 02:35
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse