Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Europa, Europa (AKA Hitlerjunge Salomon / Europa Europe) (1990) [PL] [ DivX]

Europa, Europa (AKA Hitlerjunge Salomon / Europa Europe) (1990) [PL] [ DivX] torrent
Dodał: hannibal1
18.05.2008 18:51
Kategoria: Filmy DivX/XviD

Rozmiar: 700.75 MB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [1]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
Perel urodził się w żydowskiej rodzinie w Saksonii. Wkrótce, uciekając wraz z rodzicami przed faszystowskimi prześladowaniami, wyemigrował wraz z rodzicami i rodzeństwem do Polski. Po jej zajęciu przez hitlerowców rodzice wysłali go wraz z bratem dalej na Wschód. W Grodnie Sally wylądował w sierocińcu. Tu dostał się pod wpływ komunistycznej indoktrynacji. Wstąpił do Komsomołu. Niebawem jednak w jego biografii dokonał się gwałtowny zwrot. Wpadł w ręce Niemców, którzy nie wiadomo jakim cudem uznali go za typ czystego...aryjczyka. Sally, chcąc przetrwać, robi wszystko, żeby ukryć prawdę i przeżyć. Mimowolnie zostaje niemieckim bohaterem wojennym, gorliwym wyznawcą nazistowskich haseł. Usynowiony przez oficera junkra, zostaje wysłany w nagrodę do elitarnej szkoły Hitlerjugend...reżyseria Agnieszka Holland scenariusz Agnieszka Holland zdjęcia Jacek Petrycki muzyka Zbigniew Preisner na podstawie: wspomnień Salomona Perela od lat: 18 czas trwania: 107

8,42/10 głosów: 467

Przykładowe komentarze z filmwebu:


Jeden z najlepszych, opowiadających o holocauście jaki widziałem. Polecam.

Jedna historia opowiedziała całą tragedię narodu żydowskiego podczas II wojny światowej - polecam

Film zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Bardzo lubię filmy o holocauście, w ogóle poruszające kwestię żydowską. Powyższe dzieło zasługuję na uwagę. Autentyczna historia opowiedziana z polotem o tym jak Żyd został uznany przez Niemców za 100% aryjczyka :)

bardzo załuję,z ę zdecydowłąm sie go na oglądnięcie dopiero teraz kiedy pojawił sie w naszej TV, ale chyba dlatego,z ę nie przepadam za filmami zwiazanymi z wojna...a swoją drogato film przedstawaił prawdę ale jaka ona jest okropna...

Europa Europa to najlepszy film Agnieszki Holland, która zasłużyła na Oscara, ale dzięki niemcom go nie otrzymała. Film ten jest pod wieloma wzgledami lepszy od " Listy Schindlera ", która z kolei została obficie nagrodzona.


Tech info:

Plik : 700 MB (700 MB), czas 1:48:41, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 48 %
Video : 615 MB, 791 Kbps, 25.0 fps, rozdz. 512*304 (16:9), DIV3 = DivX v3 ;-) MPEG-4 (Low-Motion)
Audio : 85 MB, 109 Kbps, 48000 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = Lame MP3

Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-12-02 10:15:55 [Aktualizuj]
poliocertes
poliocertes
Napisano: 2008-05-19 17:05
 
wypadaloby sprawdzac przed wystawieniem. Jak to jest PL to ja ksiadz jestem
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse