Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Sami Swoi.avi.torrent

Sami Swoi.avi.torrent torrent
Dodał: sut25
28.01.2008 11:45
Kategoria: Filmy DivX/XviD

Rozmiar: 673.68 MB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [1]
» Obserwuj
» Zgłoś plik
SAMI SWOI[1967]Color[2000][PL]
* Film fabularny
* Produkcja: Polska
* Rok produkcji: 1967
* Premiera: 1967. 09. 15
* Gatunek: Komedia
* Dane techniczne: Czarno-biały (wersja oryginalna z 1967), barwny (wersja kolorowana z 2000). 2400 m. 78 min.
Plenery: Dobrzykowice (zagrody Kargula i Pawlaka), Lubomierz.
W 2001 roku Studio Filmowe "Oko" wraz z Telewizją "Polsat" postanowiło pokolorować film (także "Jak rozpętałem II wojnę światową"). Głównymi osobami odpowiedzialnymi za całe przedsięwzięcie byli: operator Jerzy Stawicki i kierownik produkcji Zbigniew Stanek. Technicznej realizacji przedsięwzięcia podjęła się firma "Dynacs Digital" z Hollywood, która opracowywała kolorową wersję m.in. filmu "Fanfan Tulipan". Wersja kolorowana nie była dystrybuowana w kinach.*** VIDEO INFO ***
Input Type : DIV3(GVC)
Input Size : 640 x 352
Output Type : YUY2
Output Size : 640 x 352

*** DIRECTSHOW FILTER LIST ***
1. Realtek HD Audio output
2. Video Renderer
3. Gretech Audio
4. Overlay Mixer
5. MPEG Layer-3 Decoder
6. Gretech Video
7. AVI Splitter

*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 48000
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 127


Opis:Komedia obyczajowa, opowiadająca o zwaśnionych rodach zabużańskich chłopów, które zadawniony spór o miedzę przeniosły tuż po wojnie na ziemie zachodnie. Komediowa opowieść o zwaśnionych rodzinach - Pawlaków i Kargulów. Przed wojną kargulowa krowa weszła na łąkę Pawlaków, co spodowało, że spłonęły dwie stodoły, polała się krew i Jaśko Pawlak, uciekając przed karą za pocięcie kosą Kargula, musiał wyemigrować do Ameryki. Tenże Jaśko, teraz John, przyjeżdża po wojnie do Polski i zastaje sytuację niezwykłą - obie rodziny żyją w zgodzie i harmonii. Tak jednak nie od razu było, ale życie zmusiło emigrantów zza Buga do zakończenia dawnego sporu, a miłość Witi Pawlaka i Jadźki Kargulanki połączyła ich więzami rodzinnymi.
Film był bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i publiczność. Do dziś uznawany jest za najzabawniejszą komedię w historii polskiego kina. Sukces "Samych swoich" zachęcił reżysera i scenarzystę do realizacji kolejnych części historii o dalszych losach rodzin Pawlaka i Kargula. Jednak zarówno "Nie ma mocnych" jak i "Kochaj albo rzuć" nie cieszyły się już tak ogromną popularnością. Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk, który pomysł na opowieść o repatriantach zza Buga zaczerpnął ze wspomnień rodzinnych. Jak sam powiedział w jednym z wywiadów prasowych, pierwowzorem Kazimierza Pawlaka był stryj Jaśko, który osiedlił się na Ziemiach Odzyskanych. Wybrał wieś Tymowa ponoć tylko dlatego, że zobaczył pasące się na łące krowy swego sąsiada z Boryczówki, z którym był skłócony. W filmie znalazło się też wiele pomysłów opartych na osobistych przeżyciach Wacława Kowalskiego (odtwórca roli Pawlaka), który pochodził z kresów, z Janowa Podlaskiego.

Ekipa:

* Reżyseria: Sylwester Chęciński
* Reżyser II: Gerard Zalewski, Andrzej Herman
* Współpraca reżyserska: Halina Lachowska
* Scenariusz: Andrzej Mularczyk
* Zdjęcia: Stefan Matyjaszkiewicz
* Operator kamery: Andrzej Ramlau
* Współpraca operatorska: Julian Magda, Mieczysław Sitarz
* Scenografia: Jan Grandys
* Scenograf II: Tadeusz Kosarewicz
* Współpraca scenograficzna: Albert Kuchnia
* Dekoracja wnętrz: Wiesława Chojkowska
* Kostiumy: Alicja Wasilewska
* Muzyka: Wojciech Kilar
* Wykonanie muzyki: Wielka Orkiestra Symfoniczna PRiTv (Katowice)
* Dyrygent: Konrad Bryzek
* Dźwięk: Bohdan Bieńkowski
* Współpraca dźwiękowa: Jan Franciszczak, Kazimierz Siczek
* Montaż: Janina Niedźwiecka
* Współpraca montażowa: Krzysztof Osiecki
* Charakteryzacja: Zbigniew Dobracki
* Współpraca charakteryzatorska: Tadeusz Domiczek
* Kierownictwo produkcji: Stanisław Adler
* Kierownictwo produkcji II: Marek Dobrowolski
* Współpraca produkcyjna: Tadeusz Chojnacki, Zbigniew Ronert
* Produkcja: Studio Filmowe (d. Zespół Filmowy) Iluzjon
* Atelier: Wytwórnia Filmów Fabularnych (Wrocław)
* Laboratorium: Wytwórnia Filmów Fabularnych (Wrocław)
* Obsada aktorska: Wacław Kowalski (Pawlak Kazimierz ; w retrospekcji Kacper Pawlak, ojciec Kazimierza), Władysław Hańcza (Kargul Władysław ; w retrospekcji Kargul senior, ojciec Władysława), Zdzisław Karczewski (Jaśko "John" Pawlak, brat Kazimierza), Eliasz Oparek-Kuziemski (młynarz Kokeszko), Ilona Kuśmierska (Jadźka Pawlakowa, córka Kargula), Jerzy Janeczek (Witia Pawlak, syn Kazimierza), Maria Zbyszewska (Mania Pawlak, żona Kazimierza), Aleksander Fogiel (sołtys), Kazimierz Talarczyk (Antoni Wieczorek), Witold Pyrkosz ("Warszawiak"), Halina Buyno (Aniela Kargulowa, żona Władysława), Natalia Szymańska (Leonia Pawlak z Furtanów, matka Kazimierza i Jana), Zygmunt Bielawski (Paweł Pawlak, młodszy syn Kazimierza), Borys Borkowski, Adam Dzieszyński, Zdzisław Kuźniar (żołnierz obserwujący ujeżdżanie konia), Jan Łopuszniak (niemiecki ksiądz), Ferdynand Matysik (dowódca radzieckiego czołgu wjeżdżającego na podwórko Pawlaka), Andrzej Mrozek (Saszka, żołnierz radziecki), Barbara Rachwalska (mimo, że nazwisko aktorki pojawia się w czołówce filmu, najprawdopodobniej w nim nie zagrała, możliwe jest też, że sceny z jej udziałem "zniknęły" w trakcie montażu), Tadeusz Skorulski (żołnierz radziecki), Władysław Dewoyno (obserwujący rozdział koni z UNRRY; nie występuje w czołówce), Elżbieta Jagielska (sprzedawczyni lisów na targu; nie występuje w czołówce), Ryszard Kotys (sprzedawca kota; nie występuje w czołówce), Mieczysław Łoza (handlarz na targu, sprzedawca 10 sukien damskich, i do tego lakierek; nie występuje w czołówce), Jerzy Walczak (sąsiad Kargula; nie występuje w czołówce)
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-04-20 01:45:32 [Aktualizuj]

Podobne torrenty

krzysiek22
krzysiek22
Napisano: 2008-03-12 13:36
 
prosze o seda
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse