Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [AnY] Kurau: Phantom Memory (AKA Phantom Memory Kurau) (2004) [Ep. 01-24 - Complete TV Series][.avi][WielkiSzu]

[AnY] Kurau: Phantom Memory (AKA Phantom Memory Kurau) (2004) [Ep. 01-24 - Complete TV Series][.avi][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
28.01.2008 11:25
Kategoria: Anime

Rozmiar: 3.28 GB
Seed'ów: 8
Leecher'ów: 9
Pobrań: 2448

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Kurau: Phantom Memory

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 24×23 min
Gatunki: Dramat, Science-fiction
Postaci: Obcy; Miejsce: Świat alternatywny

AniDB: Link
Sub-PL: Link

Recenzja:
W XXII wieku ludzkość właśnie podźwignęła się z kryzysu, wywołanego deficytem źródeł energii, który popchnął świat na krawędź chaosu. Katastrofie zapobiegło odkrycie „błękitnej energii” (obecnie napędzającej wszystko, od miksera przez samochód po statki kosmiczne) oraz determinacja GPO – Globalnej Organizacji Policyjnej – dysponentki nowej technologii i siły, która zjednoczyła świat i przywróciła porządek.

Doktor Amami jest naukowcem, badającym nowe źródła energii. Mieszka w jednym z miast na skolonizowanym Księżycu i samotnie wychowuje córeczkę, Kurau. W jej 12 urodziny postanawia zabrać dziewczynkę na wycieczkę do pracy, do swojego laboratorium. W czasie próby nowego urządzenia dochodzi do katastrofy: pojawiają się niekontrolowalne strumienie energii, które wręcz dematerializują Kurau. Po chwili dziewczynka pojawia się ponownie, jednak jej ciało zamieszkuje teraz obca, potężna istota, która określa siebie jako „Rynax”. Rynax stwierdza, że „gdzieś tutaj” jest jego (jej?) „para” i że nie opuści ciała Kurau, bo… nie wie jak. Obiecuje jednak oddać Amamiemu jego córkę, kiedy tylko to będzie możliwe.

Dziesięć lat później Kurau pracuje jako Agent do wynajęcia – najemny wywiadowca, ochroniarz i detektyw w jednym. Niezwykła moc, którą dysponuje jako Rynax, uczyniła ją też najlepszą w tym fachu – może latać, przechodzić przez ściany, siłą woli rozpraszać wrogów na atomy lub zmieniać pojazdy w pogięte sterty złomu. Takie zdolności muszą zwracać uwagę i wkrótce Kurau odkrywa, że jest uwikłana w ponurą i mroczną tajemnicę, a wszelkie tropy prowadzą do potężnej GPO. Kurau zawsze czuła się bardzo samotna. Może właśnie to poczucie osamotnienia i zagrożenie powodują, że pewnego dnia w niej samej ponownie otwiera się przejście i przybywa kolejny Rynax – jej para, której daje na imię Christmas. Teraz Kurau musi już nie tylko uciekać przed GPO, ale także chronić Christmas…

Anime zaczyna się dość przeciętnie, z początku więc miałem pewne obawy – na szczęście nieuzasadnione. Mało jest seriali tak dobrze zaplanowanych, zdecydowanie częściej albo jakiś wątek pozostaje nie rozwiązany, albo akcja rwie się, nagle przyspieszając, gdy scenarzysta „zorientuje się”, że zaraz kończy się czas. Kurau to istna perełka z oryginalnym pomysłem; napięcie rośnie stopniowo, w miarę rozwoju sytuacji i poznawania bohaterów. Pełno tu „bonusów” dla uważnych i subtelnych metod „rozmawiania” z widzem – tu znaczenie mają nawet fotografie na czyimś biurku, widoczne jedynie przez chwilkę. Równie starannie pomyślano wszystkie postacie. Mają wyraźne osobowości, przeszłość, zamierzenia, uczucia i poznajemy je z każdym odcinkiem coraz lepiej. Obserwowanie uczuć Kurau i Christmas, tego, jak się rozwijają, tego, jak reagują na wydarzenia i na los innych – a zwłaszcza tego, jak Christmas poznaje świat – daje naprawdę sporo satysfakcji. Zwłaszcza, że temat potraktowano bardzo serio: nie ma tu ani odrobiny fanserwisu, który momentalnie zwarzyłby atmosferę.

Animacja jest staranna, mimo że bez technicznych wodotrysków. Nie ma tu niczego rażącego, jednak nie ma też jakichś specjalnych osiągnięć, choć projekty postaci – jak zawsze w produkcjach BONES – wykraczają poza przeciętną. Muzyka jest dobrze dopasowana i nastrojowa, ale nie jest to – niestety – nic, czego chciałoby się słuchać, nie oglądając serialu. Warto jednak zwrócić uwagę na bardzo oryginalną i nastrojową piosenkę końcową – „Moonlight” w wykonaniu Yukari Katsuki. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo ciekawa propozycja dla uważnego widza.
Źródło: Tanuki-Anime (Link)

Dane techniczne:
Audiolang: JAP
Sublang: ENG/PL
Source: DTV
Res.: 640x480
Format: .avi
Codec: XviD
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2008-08-16 22:45:25 [Aktualizuj]
Napisano: 02.12.2021 22:14
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse