Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: openSUSE 10.3 Box [x86][x86-64][2xDVD9][Multilang][PL][.iso]

openSUSE 10.3 Box [x86][x86-64][2xDVD9][Multilang][PL][.iso] torrent
Dodał: Anonimowy
09.12.2007 20:59
Kategoria: Linux

Rozmiar: 12.27 GB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Kompletny openSUSE 10.3 Box, wersja 32 i 64-bitowa, zajmuje 2 dyski DVD9 (2xDVD-DL).

--------------------------------------------------------------
Poprzedni torrent zawierał tylko pierwszy DVD, będzie też oddzielny drugi DVD :)
--------------------------------------------------------------


Z najważniejszych części systemu openSUSE 10.3 należałoby wymienić najnowsze jądro systemu Linux kernel 2.6.22.5, Alsa 1.0.14, X.Org 7.2, Amarok 1.4.7, Beagle 0.2.18, CUPS 1.2.12, Firefox 2.0.0.6, Gimp 2.2.17, K3b 1.0.3, KOffice 1.6.3, wspomniany już wcześniej OpenOffice.org 2.3, Qt oraz Wine 0.9.44.

Ze środowisk graficznych: GNOME 2.20, KDE w wersjach 3.5.7 (stabilna) oraz rozwojowa 4.0 Beta 2, a także Xfce 4.4.1.

W openSUSE 10.3 znalazło się ponadto OpenOffice 2.3 i Mozilla Firefox 2.0.0.6

Pełna lista wersji: Link


Opis systemu: Link

Instalacja krok po kroku: Link

Screenshots:
Link


Homepage: Link


Więcej na temat openSUSE 10.3 Box:
Link


------------------------------------------------------
Historia SUSE:

SUSE Linux to prosta w obsłudze dystrybucja Linuksa, stworzona z myślą o użytkownikach korzystających na co dzień z interfejsu graficznego, i przeznaczona zarówno dla użytkowników domowych (openSUSE), jak i do zastosowań komercyjnych (SUSE Linux Enterprise). Rozwijana w Niemczech, początkowo przez SuSE GmbH, w styczniu 2004 dystrybucja została przejęta przez firmę Novell. Pierwsza wersja systemu nosiła nazwę S.u.S.E. (skrót od niem. Software- und System-Entwicklungsgesellschaft mbH, Nürnberg, od października 1998 zmieniona na SuSE) i ujrzała światło dzienne w marcu 1994. W grudniu 2006 Novell oddzielił otwartą, ogólnodostępną wersję systemu, nazwaną openSUSE i rozwijaną przez społeczność z całego świata, od wydania komercyjnego, oferowanego wraz z pomocą techniczną i skierowanego do zastosowań profesjonalnych.


Cechy dystrybucji:

SUSE korzysta z pakietów w formacie RPM. Doświadczeni użytkownicy znajdą wiele aplikacji umożliwiających programowanie w różnych językach, w tym Mono. Domyślnie, tuż po instalacji SUSE pozwala na m.in. pracę w sieci (popularna przeglądarka Firefox), tworzenie i edycję dokumentów (za pomocą OpenOffice.org), zaawansowaną obróbkę grafiki (GIMP). Świeżo zainstalowany system nie wymaga konfiguracji[1] i jest gotowy od razu do pracy – co czyni tę dystrybucję bardzo przyjazną nowicjuszom. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobre spolszczenie systemu, obejmujące również program instalacyjny, większość programów użytkowych oraz znaczną część dokumentacji.


Środowisko graficzne:

Do wersji 10.2, domyślnym i faworyzowanym przez Novell systemem graficznym dla SUSE Linux było KDE – i głównie to środowisko było przez twórców systemu rozwijane i dostosowywane. Kolejne wersje SUSE Linux charakteryzowały się dopracowanym środowiskiem KDE (zawsze w aktualnej wersji) oraz nieco zaniedbaną powłoką GNOME, które nie było polecane początkującemu użytkownikowi. Począwszy od wersji 10.2, obu środowiskom poświęcono dużo uwagi, wybór zaś pozostawiono użytkownikowi. Wyboru preferowanego środowiska graficznego dokonuje się przed instalacją systemu, przy czym można wybrać opcję instalowania obu.
W wywiadzie dla Linux Format przedstawiciel Novella Greg Mancusi-Ungaro oznajmił, że od kolejnej wersji dla przedsiębiorstw domyślnym środowiskiem będzie GNOME i Novell będzie zachęcał do tworzenia aplikacji na to środowisko, choć oczywiście w dystrybucji pozostanie dostarczane także KDE.


Efekty wizualne (Xgl):

Wraz z wersją 10.1 wprowadzono (opcjonalne) zaawansowane efekty graficzne, bazujące na OpenGL. Były to między innymi: efektowne przełączanie pulpitów wirtualnych poprzez obracanie sześcianu, efekt "galaretowatych" okien, czy rozbudowane opcje przezroczystości. Co ważne, proces renderowania efektów przebiegał w czasie rzeczywistym, przy współudziale karty graficznej (obciążając procesor w relatywnie małym stopniu). Współpracujące z SUSE menedżery okien, obsługujące efekty Xgl, to Compiz oraz Beryl.


Przyszłość dystrybucji:

Premiera stabilnego wydania openSUSE 10.3 planowana jest na czwartego października tego roku, i według zapowiedzi[3] niesie ze sobą liczne zmiany i usprawnienia. Nowa wersja systemu zostanie znacząco odchudzona w porównaniu z poprzednimi i będzie zawarta na 1 CD (opcjonalne oprogramowanie będzie dostępne na dodatkowych płytach). Zredukowany ma zostać minimalny zestaw składników systemu, oraz skrócony czas ładowania systemu przy domyślnej konfiguracji. Podobnie jak w innych popularnych dystrybucjach, openSUSE 10.3 będzie można uruchomić (ze zbliżoną funkcjonalnością) bezpośrednio z płyty (LiveCD). Według planów, będzie udostępniona możliwość instalacji openSUSE 10.3 bezpośrednio z sesji LiveCD, lub też w środowisku Windows, przy wykorzystaniu asystenta migracji instlux.

Wśród zapowiadanych nowości można wymienić wbudowane wsparcie UMTS, usprawnione narzędzie do rozwiązywania zależności - zypper, dynamiczny wybór optymalnego serwera lustrzanego (mirror) z aktualizacjami systemu i programów, oraz wstępnie skonfigurowane zewnętrzne repozytoria pakietów. Do dyspozycji użytkownika zostaną oddane środowiska graficzne: GNOME 2.20 oraz KDE 4 (w wersji rozwojowej).

Zgodnie z oczekiwaniami, openSUSE 10.3 będzie dostępny na architektury: x86, x86-64 oraz PowerPC.


Więcej o dystrybucji SUSE: Link
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2017-04-28 12:12:40 [Aktualizuj]
Napisano: 22.06.2021 21:32
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse