Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [AnY] Xenosaga: The Animation (2005) [Ep. 01-12 Complete TV Series][.avi][WielkiSzu]

[AnY] Xenosaga: The Animation (2005) [Ep. 01-12 Complete TV Series][.avi][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
14.08.2007 19:04
Kategoria: Anime

Rozmiar: 2.67 GB
Seed'ów: 0
Leecher'ów: 0
Pobrań: 1852

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Xenosaga: The Animation

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2005
Czas trwania: 12×23 min
Gatunki: Science-fiction
Postaci: Androidy/cyborgi; Pierwowzór: Gra (inna); Miejsce: Inne planety; Czas: Przeszłość
AniDB: Link

Recenzja:
Ostatnio trudno jest znaleźć tytuł, który nie byłby konwersją mangi lub gry, bądź też serię anime, w oparciu o którą prędzej czy później nie powstałaby manga lub gra. Seria gier spod znaku Xenosaga jest ogromnie popularna, więc fakt, że w końcu stworzono odpowiadające im anime, nikogo nie dziwi. Ta krótka seryjka teoretycznie opiera się na pierwszej części gry – Xenosaga: Der Wille zur Macht (tak, to cytat z Nietzschego). Teoretycznie, ponieważ po odjęciu piosenek, tytułów i zapowiedzi następnych odcinków, łączny czas trwania serii jest krótszy (!) aniżeli długość wstawek wideo w tejże grze…

Osadzona w dalekiej przyszłości historia opowiada o przygodach Shion Uzuki, szefowej zespołu odpowiedzialnego za pracę nad nowym systemem uzbrojenia, oraz stworzonej przez nią broni… Niebieskowłosej, czerwonookiej i z pozoru zupełnie niegroźnej broni. Wszechświat Xenosagi pełen jest rozmaitych frakcji, korporacji, flot, robotów, klonów, androidów i licho wie, jakich jeszcze wytworów bioinżynierii, a wszystko to z zapałem strzela do siebie w przerwach między starciami z morderczym wrogiem wszystkiego, co żywe – tajemniczą obcą siłą, znaną jako Gnosis.

Konieczność przycięcia rozbudowanej fabuły gry na potrzeby krótkiej serii uczyniła ze zwrotu „skrócić lub wyrzucić” istną mantrę twórców. Z tego, co w grze stanowiło rozbudowaną, dopracowaną całość, została bezładna siekanina, w której trudno się połapać, zwłaszcza, że dynamiczna akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Bitwy, strzelaniny, bohaterowie latający w otwartej próżni bez kombinezonów, dziwaczne i mistyczne technoartefakty, nawiązania do jakowychś katastrof sprzed lat… Ech. Postaci są wprowadzane tabunami i krótko – jeśli w ogóle – przedstawiane, co utrudnia zorientowanie się, o co w tym wszystkim chodzi. W dodatku pod koniec serii intryga wikła się w całkowicie niezrozumiałe dylematy i psychotyczne zwidy niektórych bohaterów… Widok kogoś z wytrzeszczem oczu, trzymającego się za głowę i drącego się, ile wlezie, dość szybko powszednieje.

Od strony graficznej Xenosaga również nie prezentuje się najlepiej. Ogromna ilość słabych komputerowych animacji, w połączeniu z sztucznie się poruszającymi, jakby nieproporcjonalnymi postaciami w landrynkowych kolorach, robi nie najlepsze wrażenie. Tu naprawdę można znaleźć wszystko – od transformacji w stylu Sailor Moon, po wielką bitwę w kosmosie, jakby skopiowaną (nieudolnie zresztą) z Banner of the Stars. Zupełnie jakby twórcy nie mogli się zdecydować, czy nastrój ma być poważny i mroczny, czy komiczny? Całość okraszono pełną patosu muzyką, która może się podobać, ale niekoniecznie pasuje do tego tytułu z jego wściekle gwałtownymi zmianami nastroju. Podsumowując – propozycja dla najbardziej zatwardziałych fanów, gry albo gatunku.
Źródło: Tanuki-Anime (Link)
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2011-05-21 17:01:31 [Aktualizuj]
Napisano: 22.01.2022 07:08
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse