Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [AnY] Futakoi Alternative (2005) [Ep. 01-13 Complete TV Series][.avi][WielkiSzu]

[AnY] Futakoi Alternative (2005) [Ep. 01-13 Complete TV Series][.avi][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
10.08.2007 22:54
Kategoria: Anime

Rozmiar: 2.19 GB
Seed'ów: 6
Leecher'ów: 11
Pobrań: 6090

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


FutaKoi Alternative

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2005
Czas trwania: 13×23 min
Tytuły powiązane:
FutaKoi
Gatunki: Przygodowe, Satyra/parodia, Sensacja
Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność
AniDB: Link

Recenzja:
Rentarou „Nidaime” Futaba odziedziczył agencję detektywistyczną po ojcu, legendarnym detektywie. Nie miał jednak wielkiej motywacji, by ciągnąć dalej rodzinny interes, nawet wśród niezwykle barwnej społeczności rodzinnego miasta, Nikotamagawy. Bo przecież prywatny detektyw to niezbędny element folkloru miasteczka, gdzie wszyscy – od lokalnego Yakuzy, przez kupców z głównej ulicy, po lokalnych policjantów – znają się od dzieciństwa… Jednak pewnego dnia na progu agencji pojawiają się panny Shirogane: Soujyu i Sara. A życie Rentarou zmienia się na zawsze.

Czasem trafia się seria z fabułą tak zagmatwaną, że na pytanie „o czym to jest?" po chwili zastanowienia odpowiadamy: „nie da się tego zamknąć w dwóch słowach, ale to jest świetne – musisz obejrzeć!". Do takich właśnie tytułów należy Futakoi Alternative. Do tego stopnia, że problem ten mieli również twórcy serii, którzy ostatecznie włożyli w usta głównego bohatera takie oto niezwykle trafne podsumowanie: Ostatnio mam nawracający sen. To sen całkiem przypadkowy, o zaaranżowanych małżeństwach, tajnych stowarzyszeniach, potworach, ośmiornicach i samolotach dwupłatowcach. Byłoby trudno wyjaśnić to wszystko logicznie, ale gdybym mimo to miał spróbować i streścić go w jednym zdaniu… to najpewniej powiedziałbym, że to historia o miłości.

Jednak ktoś, kto chciałby li tylko romansu, zawiedzie się srodze. Nie bez kozery grze na PS2, opartej o tę serię grze, dodano podtytuł: „Miłość, dziewczyny i karabin maszynowy”! Już w pierwszym odcinku mamy szaleńczy pościg za Sarą po ulicach miasta, krokiety Soujyu, mecz bokserski Rentarou, krokiety Soujyu, wysadzenie w powietrze Agencji Detektywistycznej Futaba, krokiety Soujyu, pojedynek nerwów między lokalną policją, Yakuzą i porywaczami w ruinach zniszczonego przez rozbity helikopter stadionu… czy wspominałem już o krokietach Soujyu? Jednak seria nie jest na szczęście nieustającą gorączkową gonitwą, zdarzają się tu też chwile pełne zadumy i refleksji.

Od strony technicznej całość prezentuje się wyśmienicie. Tła nie są może wyjątkowo spektakularne, jednak wykonano je wystarczająco starannie. Twórcy nie stronią od fanserwisu czy rubasznych żartów, ale też z nimi nie przesadzają. Jakość animacji – bardzo ważna w dynamicznych scenach – jest wyśmienita. Projekty postaci są zwyczajnie fantastyczne: zachowano podobieństwo do pierwowzorów z pracy, którą Hina Futaba i Mutsumi Sasaki przekazały na konkurs Magazynu Dengeki G, jednocześnie nadając im indywidualny rys, sprawiający, że nie da się ich (w odróżnieniu od pierwszego Futakoi) pomylić z bohaterami jakiejkolwiek innej serii.

Poza głównymi bohaterami pełno tu wyrazistych i barwnych postaci drugoplanowych, takich jak szalony policjant Nishimori „Dirty Harry” Hariyama, czy różanolicy, siwy, zawsze uśmiechnięty Zenji Sakurazuki, lokalna głowa Yakuzy, ojciec najlepszego przyjaciela Rentarou oraz oczywiście sióstr Kiry i Yury – biednym i prześladowanym znanych jako… Goth-Loli-Kamen, czyli Zamaskowane Gotyckie Lolity, tajemnicze obrończynie dobra i sprawiedliwości. Całość jest ilustrowana dobrze dobraną muzyką i okraszona udanymi piosenkami, tak jak w Futakoi śpiewanymi przez eufonius, z których na szczególną uwagę zasługuje końcowa Bokura no Jikan (Nasz Czas) – zwłaszcza w wersji Unplugged, od 8 odcinka. Uwagę zwraca też nietypowa końcówka, wykonana techniką plastelinowej animacji poklatkowej – „znak firmowy” UFO Table.

Czym zatem tak właściwie jest ta seria i komu ją można polecić? Na pierwszy rzut oka to jakiś zlepek rojeń szaleńca o humanoidalnych ośmiornicach, tajnych stowarzyszeniach i mafii. Jednak przy uważniejszym spojrzeniu – a może dopiero po zmrużeniu oka – widać, że naprawdę jest to historia o miłości. I to w dodatku miłości niełatwej, bo niekoniecznie zgodnej z powszechnymi wyobrażeniami. A także o procesie dorastania i definiowania siebie: skąd się bierzemy, co nas kształtuje, co motywuje do działania? O ile pierwsze Futakoi było nieszkodliwą (i mocno przeciętną) historyjką szkolną z absurdalnych rozmiarów haremem bliźniaczych dziewcząt, Futakoi Alternative to nieco dziwaczna (ale w przyjemny, atrakcyjny, ciepły i fazowy sposób) historia, w której w perfekcyjny sposób uchwycono fakt, że koleje życia bywają dziwne. Może nie jest to seria dla każdego, ale zdecydowanie poprawiająca humor tym, którzy mają czasem ochotę na odrobinę szaleństwa… A któż nie ma?
Źródło: Tanuki-Anime (Link)
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2007-10-21 11:23:54 [Aktualizuj]
Napisano: 20.01.2022 21:41
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse