Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [AnY] Futakoi (AKA Twin Love) (2004) [Ep. 01-13 Complete TV Series][.avi][WielkiSzu]

[AnY] Futakoi (AKA Twin Love) (2004) [Ep. 01-13 Complete TV Series][.avi][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
10.08.2007 22:54
Kategoria: Anime

Rozmiar: 2.18 GB
Seed'ów: 2
Leecher'ów: 8
Pobrań: 6275

Kondycja:
 


» Komentarze [1]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


FutaKoi

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 13×23 min
Tytuły alternatywne:
Twin Love
Tytuły powiązane:
FutaKoi Alternative
Gatunki: Komedia
Postaci: Nauczyciele, Uczniowie/studenci; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Harem
AniDB: Link

Recenzja:
Nozomu Futami to zupełnie przeciętny gimnazjalista. Jakiś czas temu stracił mamę, a jego ojciec astronom właśnie wyjeżdża do pracy na Hawaje. W tej sytuacji nasz bohater wraca do miasta, z którym wiążą go ciepłe wspomnienia z dzieciństwa i gdzie trafia pod opiekę ciotki, zarządzającej lokalną świątynią.

Zupełnie standardowe rozpoczęcie całkowicie standardowej opowieści szkolnej. A może jednak niezupełnie? Niemal na samym początku usłyszymy legendę o nieszczęśliwej miłości dwóch pięknych panien do tego samego młodzieńca. Historia skończyła się nieszczególnie dobrze – młodzieniec nie umiał wybrać, a panny wolały zamienić się w ptaki i odlecieć, aniżeli cierpieć miłosne katusze. Od tego czasu w wyżej wspomnianej miejscowości przychodzi na świat niezwykle dużo bliźniąt płci pięknej… Nasz Nozomu z miejsca wpada w oko Lulu i Lali (córeczkom cioci), a chwilę później na scenie pojawiają się kolejne bliźniaczki, Sumireko i Kaoruko Ichijou – czyli sympatie z sąsiedztwa sprzed lat. Nie wspominając o następnej dwójce – na Kirę i Yurę Sakurazuki nasz bohater zdążył wpaść już po drodze ze stacji… Cóż one wszystkie mają ze sobą wspólnego? Tak, zgadliście – wszystkie mają dziwną słabość do Nozomu. A to jeszcze nie koniec, o nie – od tej chwili dalszych par bliźniaczek będzie przybywać niemal co odcinek.

Seria FutaKoi (na ten tytuł składają się Kanji oznaczające „Bliźnięta” i „Miłość”) powstała według klasycznej recepty: weź bohatera, dodaj trochę dziewcząt, poślij ich do szkoły i wpakuj w całą masę śmiesznych sytuacji. A ponieważ w FutaKoi dziewczęta występują niemal wyłącznie parami – okazji do tworzenia komicznych scen jest wiele. Nozomu jest uprzejmy, ale okropnie niezdecydowany; niespotykana popularność jest dla niego sporym problemem, a w tle mamy jeszcze czekający bohaterów wiosną egzamin do liceum (jeśli jeszcze nie wiecie, w Japonii rok szkolny/akademicki zaczyna się w kwietniu). W kolejnych odcinkach obserwujemy, jak Nozomu radzi sobie w nowym środowisku i jak poznaje kolejne pary bliźniąt. Pojawia się też Konkurent (oczywiście, pod każdym względem lepszy od naszego Nozomu), a napięcie między wielbicielkami rośnie. Niestety, serial okazał się za krótki – i reżyser zrejterował: zamiast czegoś bardziej ambitnego, mamy przebłysk oświecenia, udane – dla wszystkich, a jakże – egzaminy, i koniec, który właściwie niczego nie kończy. I kto wie, może właśnie o to chodzi?

FutaKoi nie jest przełomowym dziełem. Brak jest jakichś wizualnych wodotrysków, animacja bywa czasem uproszczona. Trudno doszukać się tu bardziej dynamicznej akcji. A jeśli chodzi o fanservice – to więcej go można by znaleźć w Bolku i Lolku. Generalnie całość jest raczej wesoła, pastelowa, słodziutka, z lukrem na wierzchu – bardzo kawaii. Jednakże sercowo-szkolne perypetie bohaterów są zabawne, większości z nas znane (przynajmniej w pewnym stopniu) z autopsji, a całość ogląda się dobrze. Muzyka jest przyjemna i dobrze dopasowana, ale nie zachwyca; piosenki tytułowa i końcowa są miłe dla ucha, ale nie zwracają uwagi w jakiś szczególny sposób.

Serial ten można polecić jako coś w rodzaju przerywnika, chwili oddechu od poważniejszych spraw (takich jak ratowanie świata za pomocą wielkich robotów). A z racji całkowitego wyprania ze wszystkiego, co można by uznać za kontrowersyjne, jest to pozycja całkowicie bezpieczna nawet dla najmłodszych widzów. Także tych, których rodzice należą do LPR…
Źródło: Tanuki-Anime (Link)
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2007-10-21 12:02:16 [Aktualizuj]
Anna de Ruyter
Anna de Ruyter
Napisano: 2007-08-22 23:33
 
jakie napisy posiada ta seria? polskie czy angielskie? Czy ktoś wie gdzie mogę zdobyć odpowiednie dla dzieci animy z polskimi napisami lub dubbingiem?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse