Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [zx] Battle Athletes daiundokai (AKA Battle Athletes Victory) (1997) [Ep. 01-26 Complete TV Series][DVD-quality][.ogm][Napisy.PL][WielkiSzu]

[zx] Battle Athletes daiundokai (AKA Battle Athletes Victory) (1997) [Ep. 01-26 Complete TV Series][DVD-quality][.ogm][Napisy.PL][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
23.07.2007 19:09
Kategoria: Anime

Rozmiar: 5.44 GB
Seed'ów: 6
Leecher'ów: 22
Pobrań: 7475

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Battle Athletes Victory

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 1997
Czas trwania: 26×20 min
Tytuły alternatywne:
Battle Athletes Daiundoukai
Gatunki: Komedia, Obcy, Przyszłość, Science-fiction, Sportowe, Statki/Stacje kosmiczne, Uczniowie/studenci
AnimeNfo: Link
Napisy PL: Link

Recenzja:
Uwaga, trwa egzamin!! Po pustkowiu z łoskotem lecą walce drogowe, ciągnięte przez młode dziewczyny w strojach sportowych. Znaczy: ciągnięte, pchane, ciągnące za sobą - jak kto umie (albo też jak się komu akurat poszczęściło). Cały teren naszpikowany jest pułapkami - pola minowe, zapadnie... Cóż, jak się ma pieniądze i armię gotowych na wszystko służących, to i taka droga do zwycięstwa jest całkiem dobra. Dookoła snują się wozy medyczne, na bieżąco zbierając rannych. W górze helikoptery z reporterami śledzącymi bieg. Na twarzach liderek widać wolę zwycięstwa, natomiast na ostatnim miejscu mamy ewidentną ofiarę...

W niedalekiej przyszłości, po wielkiej katastrofie, gdy oś obrotu Ziemi zmieniła się, ludzkość musiała budować praktycznie całą cywilizację od początku. Między innymi został zasiedlony cały System Słoneczny. Sport jest teraz interdyscyplinarny i na miano najlepszego zasługuje tylko zawodnik, który bije rekordy we wszystkich dziedzinach. Zaraz, poprawka - nie zawodnik, a zawodniczka, ponieważ sporty są uprawiane wyłącznie przez młode dziewczęta. Rokrocznie najsilniejsze z nich, trenujące na satelicie uniwersyteckim, ubiegają się o tytuł Cosmo Beauty. Zdobyć go zamierza Akari, która na razie jest jeszcze w szkole przygotowawczej. Niestety, plasuje się ona w końcówkach rankingów, i przez wszystkich jest uznawana za największą ofermę wszechczasów. Ale od czego są przyjaciele?

Battle Athletes Victory w zamyśle było lekką i przyjemną w odbiorze komedią - i taką powinno pozostać. Niestety, od czasu do czasu autorzy silą się na dramatyzm, a to już im nie za bardzo wychodzi. O ile z przymrużeniem oka wszystko wygląda świetnie, o tyle gdy powinniśmy współczuć bohaterom, w oczy zaczynają się rzucać rzeczy przerysowane (ostatnie metry wyścigu, walka o pierwsze miejsce, zawodniczce z ręki zlatuje powiązana na szczęście chustka. Bidula siada na środku toru i płacze, że jest samotna i nie ma po co biec, skoro jest tak całkiem sama). Regularnie powtarza się również motyw „jestem wielką, potężną maszyną bojową, stworzoną po to, by zwyciężać, ale dlaczego, do cholery, to chucherko, które się tak cieszy i niczego nie bierze na poważnie, ma lepsze wyniki?!". Serii jako takiej świetnie by zrobiło dwukrotne (co najmniej) skrócenie, połączone z wycięciem tych wątków.

Co oprócz tego? W oczy rzuciło mi się, że świat urządzony jest na japońską modłę: trenują dziewczyny, ale zarówno trenerzy, jak i reporterzy, głowy państw oraz większość kibiców to faceci. Muzyka taka sobie, grafika jest bardzo charakterystyczna (nigdzie indziej nie widziałam takich... Uszek? Rożków? Takiej niezgodnej z zasadami grawitacji konstrukcji, którą ma na głowie każda zawodniczka z dłuższymi włosami). O dziwo, chociaż wszystkie bohaterki ubrane są w przylegające kostiumy, nie mam mowy o jakichkolwiek elementach fanserwisu. W mojej opinii seria niewiele (jeśli cokolwiek) na tym straciła. Wniosek - jest ona skierowana raczej do dziewczyn. Wskazują na to również (nie)dyskretne elementy shoujo-ai.

Oglądać? Raczej tak, ale na pewno nie ciurkiem. Aha, i trzymajcie myszkę w zasięgu ręki - żeby przewijać te co bardziej dramatyczne momenty.
Źródło: Tanuki-Anime (Link)
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2007-11-25 14:31:53 [Aktualizuj]
Napisano: 05.12.2021 11:41
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse