Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [l33t-raws] Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society (AKA Koukaku Kidoutai Stand Alone Complex - Solid State Society / GitS SAC SSS / GitS: SAC 3) (2006) [640x360.120fps][DivX6.25][Napisy.PL][WielkiSzu]

[l33t-raws] Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society (AKA Koukaku Kidoutai Stand Alone Complex - Solid State Society / GitS SAC SSS / GitS: SAC 3) (2006) [640x360.120fps][DivX6.25][Napisy.PL][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
23.07.2007 11:20
Kategoria: Anime

Rozmiar: 880.44 MB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Ghost in the Shell: Stand Alone Complex: Solid State Society

Rodzaj produkcji: film
Rok wydania: 2006
Czas trwania: 105 min
Tytuły powiązane:
Ghost in the Shell
Ghost In The Shell (manga)
Ghost In The Shell 1.5 (manga)
Ghost In The Shell 2 (manga)
Ghost in the Shell 2: Innocence
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG
Gatunki: Androidy/cyborgi, Cyberpunk, Japonia, Kryminały/zagadki/tajemnice, Manga, Policjanci/siły porządkowe/oddziały specjalne, Przyszłość, Sensacja
AniDB: Link
Napisy PL: Link

Recenzja:
Minęło kilka lat od wydarzeń przedstawionych w drugiej serii Stand Alone Complex, a także ponad dwa lata od odejścia z Sekcji 9 major Motoko. Utrata najlepszego członka zespołu była dla oddziału sporym problemem i wymusiła kilka koniecznych zmian, między innymi awans Togusy na dowódcę zespołu. Uchodźcy dalej sprawiają japońskim władzom niemało problemów. Akcja filmu zaczyna się od sceny, w której syn Ka Mu-Ra, byłego dyktatora republiki Seok, pozostającego pod opieką rządu japońskiego, bierze zakładniczkę na lotnisku i żąda, by pozwolono mu odlecieć za granicę. Gdy policjanci pod dowództwem Togusy próbują go aresztować nagle wpada w panikę i popełnia samobójstwo. Zdarzenie ma jednak przebieg co najmniej dziwny - terrorysta najpierw mruczy coś o „Lalkarzu”, krzyczy, że nie chce umierać, wreszcie cedzi, iż nie da się wziąć żywcem i przystawia sobie pistolet do podbródka.

Nie jest to odosobniony przypadek: przebywający w Japonii poplecznicy Ka Mu-Ra odbierają sobie życie jeden po drugim. Zaniepokojeni funkcjonariusze Sekcji 9 podejrzewają, iż jest to zapowiedź potężnego ataku terrorystycznego, do którego sygnałem miałaby być śmierć dyktatora. Ka Mu-Ra to zgrzybiały starzec, odcięty od świata w swoim domu i podłączony do Kifu Aged, komputerowej sieci opieki nad samotnymi starymi ludźmi. Agenci, wbrew wyraźnemu zakazowi pani premier, postanawiają więc dokonać nalotu na jego posiadłość... A to, co tam znajdą, będzie dla nich poważnym zaskoczeniem.

Jakby nie dość było niespodzianek i niejasności, obserwujący jedną z kryjówek terrorystów Batou spotyka przypadkiem dawną towarzyszkę broni, Motoko. Kobieta z właściwą sobie bezpośredniością „pożycza” jego samochód, przed odjazdem zaś ostrzega go, by nie próbował zadzierać z Solid State Society, jeśli nie chce sam „popełnić samobójstwa”. Niestety nie wyjaśnia ani słowem, czym jest owo Solid State Society.

Nie jest to bynajmniej ostatni zwrot akcji. Intryga filmu poprowadzona jest naprawdę ciekawie, a przemyślenia, jakie w nią wpleciono, nie obrażają inteligencji widza. Twórcy zajmują się jak najbardziej współczesnymi problemami społecznymi, co dobrze wróży gatunkowi cyberpunk, któremu niektórzy wróżyli stagnację i powolne wymieranie. Do tej pory bowiem trzymał się on zdezaktualizowanych zimnowojennych lęków przed nuklearną zagładą oraz relacji człowiek - inteligentna maszyna, będąc od dłuższego czasu na bakier z tym, co wiemy już o różnicach dzielących ludzki mózg i komputer. Oczywiście nie twierdzę, że to, co oglądamy na ekranie, jest w pełni prawdopodobnym obrazem świata za kilka(naście) lat. Dobrze jednak wiedzieć, że ludzie tworzący film na motywach powstałej w latach 80. mangi Masamune Shirow, nie tylko nie spędzili czasu od jej wydania w komorze kriogenicznej, ale też od czasu do czasu wyglądali za okno.

Największą wadą fabuły jest luka między nią a drugim sezonem Stand Alone Complex. Nie wiemy, kiedy dokładnie i w jakich okolicznościach Motoko odeszła z Sekcji 9 i jakie były jej motywy, podobnie jak nie wiemy, co robiła przez te dwa lata. Niestety - sposób przedstawiania akcji w Solid State Society wyraźnie sugeruje, że wiedzieć to powinniśmy.

Muzyka dalej trzyma wysoki poziom, natomiast grafika, choć też się prawie nie zmieniła, sprawia jednak wrażenie, jakby trochę brakowało budżetu. Zwłaszcza decydująca walka wygląda dziwnie niezgrabnie i ubogo, efekty komputerowe zaś momentami wręcz pachną tandetą. Jest to nieco dziwne - prawie zawsze filmy kinowe i OAV mają grafikę w stosunku do serii telewizyjnej poprawioną, tu zaś mamy wyraźny regres. Dodajmy, że to, co było takie efektowne w chwili wydania pierwszego serialu (zwłaszcza samochody i roboty animowane komputerowo, z wykorzystaniem techniki cellshadingu), dziś już nie robi takiego wrażenia.

Historia przedstawiona w filmie jest niemal zamkniętą całością i można by ją w zasadzie potraktować jako kolejny, tylko dłuższy, odcinek poboczny serii - gdyby właśnie nie ta niezrozumiała dziura między końcem drugiej serii a początkiem tego tytułu. Znajomość obu seriali spokojnie jednak wystarczy, by orientować się w niuansach świata przedstawionego i relacjach między postaciami, a od biedy można zasiąść do seansu i bez tej wiedzy. Produkcja powinna przypaść do gustu zarówno wszystkim fanom wcześniejszych części Ghost in the Shell, jak i w ogóle wielbicielom cyberpunku, sensacji i political fiction.
Źródło: Tanuki-Anime (Link)
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-05-28 00:16:29 [Aktualizuj]
Napisano: 11.04.2021 09:54
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse