Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: NOCNA ZMIANA (czyli Lewy Czerwcowy - Upadek Rzadu Olszewskiego 1992) VHS-Rip RMVB

NOCNA ZMIANA (czyli Lewy Czerwcowy - Upadek Rzadu Olszewskiego 1992) VHS-Rip RMVB torrent
Dodał: Anonimowy
22.07.2007 21:53
Kategoria: Filmy RMVB

Rozmiar: 233.81 MB
Seed'ów: 6
Leecher'ów: 1
Pobrań: 2930

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


NOCNA ZMIANA (czyli Lewy Czerwcowy - Upadek Rządu Olszewskiego 1992) VHS-Rip RMVB

Jest to thriller dokumentalny o wydarzeniach związanych z wykonaniem uchwały lustracyjnej przez szefa MSW Antoniego Macierewicza 4 czerwca 1992 roku. Dzięki sensacyjnemu zapisowi tajnych narad, które odbyły się tuż tuż przed obaleniem rządu Jana Olszewskiego i zaraz potem, na chwilę rozsuwa się kurtyna zasłaniająca scenę polityczną III RP.
Film Jacka Kurskiego to brutalna prawda o zdradzie narodowych interesów i degeneracji części elit politycznych, demaskacja najbardziej zakłamanego wydarzenia najnowszej historii Polski. Film kultowy.
Najlepszy polski dokument po 1989 roku i "lektura obowiązkowa" dla ludzi pragnących poznać prawdę o Polsce bez fikcji.

MUSISZ OBEJRZEC TEN FILM!
POLECAM!!!
I fragment artykułu nt. piosenki i filmu z "Machiny":

"Piosenka, napisana dopiero kilka miesięcy temu, nawiązuje do wydarzeń z wiosny 1992 r., kiedy to w Sejmie wynikła tzw. sprawa teczek. Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego, forsował lustrację czyli ujawnienie i odsunięcie od pełnienia funkcji publicznych byłych agentów komunistycznej Służby Bezpieczeństwa wśród polityków. Publiczną tajemnicą stało się to, że w archiwalnych materiałach o politykach - tajnych współpracownikach bezpieki, które znalazły się w "teczkach Macierewicza" - pojawiły się m.in. nazwiska prezydenta Lecha Wałęsy, ministra spraw zagranicznych Krzysztofa Skubiszewskiego oraz marszałka Sejmu Wiesława Chrzanowskiego (do dziś nie stwierdzono jednoznacznie, czy ich obecność w aktach była fałszerstwem, esbecką prowokacją, czy wstrząsającą prawdą, jak utrzymywali Olszewski i Macierewicz). Oficjalne ujawnienie tych powiązań skompromitowałoby wielu posłów i ministrów, zwłaszcza tych uchodzących za niezłomnych solidarnościowców, a postulowana lustracja stanowisk oznaczałaby ustawowe odwołanie z urzędów państwowych osób, którym dowiedziono współpracę z SB - w świetle "listy Macierewicza" kilku czołowych polityków, z Lechem Wałęsą na czele.
Aby do tego nie dopuścić, nocą 4 czerwca 1992 r. doraźny sojusz ugrupowań, których działacze byli zagrożeni lustracją (prolustracyjne Porozumienie Centrum zostało zastąpione postkomunistycznym Sojuszem Lewicy Demokratycznej oraz Polskim Stronnictwem Ludowym) przegłosował w Sejmie natychmiastowe odwołanie premiera Olszewskiego. Prezes PSL Waldemar Pawlak został tymczasowym premierem, ponieważ nie udało się mu jednak sformować rządu, zastąpiono go po miesiącu Hanną Suchocką z Unii Demokratycznej.
Wielką sensacją stał się wyemitowany 27 lutego 1994 r. (w czwartek, po kryminale, w porze największej oglądalności) film dokumentalny Jacka Kurskiego "Nocna zmiana", w którym zostały pokazane nagrane kamerą VHS fragmenty narady u Lecha Wałęsy, poprzedzającej odwołanie Olszewskiego.
- Filmowano to spotkanie na potrzeby prezydenta - wspomina Kurski.
- Wałęsa i Wachowski wiedzieli, że odwołując rząd Olszewskiego, działają wbrew woli części swojego elektoratu. Chcieli mieć dowód na to, że nie tylko oni, ale też inni politycy byli w to zaangażowani. Potem te nagrania, jakoś zapomniane, walały się jak śmieci i przypadkowo zostały odkryte przez jakiegoś montażystę, który pracował przy programie "Prosto z Belwederu". Przegrał je i poprzez jakiegoś dziennikarza zagranicznego, jakiegoś znajomego, jakiś grill w czyimś ogródku, dotarły do żony Adama Glapińskiego (byłego ministra), który z kolei przekazał je mnie.
Kurski był także współautorem książki "Lewy czerwcowy", naświetlającej historię odwołania Olszewskiego z punktu widzenia jego sympatyków. Kazik Staszewski zobaczył film dopiero pół roku temu. Zbulwersował go sposób, w jaki politycy rozmawiają o Polsce, "jakby zastanawiali się, co zrobić z pizzą, którą przywieziono przed chwilą" (Brum 4/98).
- Kazik przyjechał do mnie do domu, do Gdańska-Wrzeszcza, z dziećmi - opowiada "Machinie" Jacek Kurski.
- Zaszczycił mnie, Jacka Kurskiego, który kocha Kult od 1984 r. W 1986 r. wspomagałem nawet wydanie półprofesjonalnie nagranej kasety z piosenkami z koncertów Kultu w Gdyni i w Sopocie. Do Kazika mam taki stosunek jak do Kaczmarskiego, bo Kazik robi podobne do Kaczmarskiego rzeczy, tylko na niwie rocka. W temacie Kultu w swoim środowisku politycznym jestem chyba najlepszym ekspertem, bo to moja młodość. W 1987 r. jako Jan Ostrowski wystąpiłem w Radiu Wolna Europa, w audycji prowadzonej przez Jacka Kaczmarskiego, w której prezentowałem nagrania Kultu. Do kraju zawiozłem piosenki Stanisława Staszewskiego w wykonaniu Kaczmarskiego.
Piosenka "Lewy czerwcowy (Panie Waldku)" wzbudziła w Kurskim jednak mieszane uczucia:
- Fajna muzycznie. Jestem wdzięczny, że Kazik ją napisał, ale jako artycha, a nie polityk może nie czuć pewnej subtelności. Otóż choć Pawlak jest nieco gburowaty i wygląda jak portret pamięciowy, to w tamtej sytuacji jako jedyny okazał elementarne ludzkie uczucia i umiejętność moralnej oceny sytuacji, dlatego najmniej z tego grona zasługuje na wyśmianie.
Ironią losu jest, że właśnie Lech Wałęsa doprowadził w 1995 r. do odwołania Waldemara Pawlaka, kiedy ten drugi raz pełnił urząd premiera, tym razem rządu postkomunistycznej koalicji PSL-SLD."
____________________________________________________________
info techniczne:
Plik : 233 MB (230 MB), czas 1:12:03, rodzaj: RMF, 1 ścieżka(i) audio, jakość 20 %
Video : 197 MB, 383 Kbps, 15.0 fps, rozdz. 320*240 (4:3), RV40 = RealVideo 9
Audio : 33 MB, 64 Kbps, 44100 Hz, 2 kanał(y), 0x0 = RealAudio 8,cook-24
____________________________________________________________
Do odtwarzania formatu RMVB potrzebny będzie kodek RealAlternative:
Link

Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2007-10-26 16:30:34 [Aktualizuj]
Napisano: 08.08.2022 18:58
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse