Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [AonE] Hellsing Ultimate OVA - 02 [DVD-XVID][.avi][Napisy.PL][WielkiSzu]

[AonE] Hellsing Ultimate OVA - 02 [DVD-XVID][.avi][Napisy.PL][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
21.07.2007 19:55
Kategoria: Anime

Rozmiar: 461.15 MB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Hellsing Ultimate

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 2006
Tytuły powiązane:
Hellsing (manga)
Hellsing
Gatunki: Elementy chrześcijańskie, Europa, Księża/zakonnice, Magia, Manga, Policjanci/siły porządkowe/oddziały specjalne, Przemoc, Wampiry, Współczesność
AniDB: Link
Napisy: Link

Recenzja:
Znacie to? Nie? To posłuchajcie... W pewnej małej wiosce o smakowitej nazwie Cheddar panoszy się wampir. Niestety usiłujący interweniować policjanci nie wiedzą, że nie mają szans. Wkrótce, gdy nadciągną osobliwe „posiłki”, ostatnia pozostała przy życiu osoba, policjantka Victoria Seras, będzie musiała dokonać wyboru: dołączyć do listy ofiar albo zostać wampirzycą, i u boku swego pana, Alucarda, służyć w Królewskim Zakonie Protestanckich Rycerzy pod przywództwem Lady Integry Fairbrook Wingates Hellsing.

Gdy w 2001 roku Studio Gonzo wyprodukowało anime na podstawie ukazującej się od 1997 r. popularnej mangi Hellsing autorstwa Kouty Hirano, z miejsca dostało się „pod ostrzał” legionu fanów za daleko idące zmiany, dotyczące niektórych postaci (zwłaszcza Victorii), oraz „spłycenie” fabuły. Zanosi się na to, że ktoś postanowił to poprawić! Obecnie mamy za sobą pierwszy odcinek produkowanej przez Geneon Entertainment serii OAV. Obejmuje on część wydarzeń znanych z serii: „pierwsze kroki” Victorii oraz pojedynek z paladynem Iskariot, Alexandrem Andersonem. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że tym razem twórcy sprawiają wrażenie zdecydowanych pozostać wiernymi mandze, a pewne fragmenty odcinka pilotażowego wskazują na to, że w nowej serii zostaną wykorzystane także pewne elementy z Hellsing: The Dawn (czyli prequela, którego akcja toczy się w Warszawie, w 1944 roku). Niewątpliwie - do niedawna niepocieszeni - fani Rip Van Winkle już dostają dreszczy.

Technicznie nowa produkcja bije poprzedniczkę na głowę. Wstawki CG są liczne, ale bardzo sprawnie wpasowane i niekiedy trudne do wypatrzenia. Projekty postaci są - jak na razie - zdecydowanie bardziej zbliżone do mangowych oryginałów. Oczywiście wszechobecna jest przemoc i galony krwi. Najważniejsze jednak, że zespołowi Geneona udało się znacznie lepiej oddać nastrój mangi. Hellsing Ultimate jest na swój sposób bardziej mroczny, poważny (robi przez to mniej kiczowate wrażenie niż starsza seria), choć nie unika i odrobiny humoru. Na usta ciśnie się pytanie: „Nie można tak było od razu?" Znakomite wrażenie robi również muzyka, zwłaszcza końcowa chóralno-orkiestrowa kompozycja Gradus Vita, wykonywana przez Warszawską Orkiestrę Filharmoniczną, znaną z zaangażowania w produkcję kilku już anime.

Warto też powiedzieć kilka słów o nowej formule tej produkcji. Geneon zapowiedział, że projekt Hellsing Ultimate jest zakrojony na co najmniej trzy lata, a kolejne, mniej-więcej pięćdziesięciominutowe odcinki (których, zgodnie z deklaracjami twórców, ma być co najmniej dziesięć) będą wydawane w dwu-trzymiesięcznych odstępach tak długo, jak długo ukazywać się będzie manga. Ponadto TV Kanagawa wyemitowała skróconą o połowę (do 25 minut) wersję pierwszego odcinka, z podtytułem „Digest for Freaks”, ale nie wiadomo jeszcze, czy będzie to stała praktyka.

Żadna ze zmian w nowej produkcji w stosunku do starszej serii telewizyjnej nie przekona tych, którzy Hellsinga nie lubią, bądź tych, którym on się nie podobał. Jednak wszystko wskazuje na to, że widzowie nezdecydowani oraz zatwardziali fani mangi właśnie zaczęli dostawać to, na co czekali.
Źródło: Tanuki-Anime (Link)
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2021-07-24 18:16:31 [Aktualizuj]
Napisano: 18.09.2021 07:09
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse