Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [Doremi-BINBOU] Binbou Shimai Monogatari (AKA Poor Sisters Story / Story of Proverty-stricken Sisters, The) (2006) [Ep. 01-10 Complete TV Series][.avi][Napisy.PL][WielkiSzu]

[Doremi-BINBOU] Binbou Shimai Monogatari (AKA Poor Sisters Story / Story of Proverty-stricken Sisters, The) (2006) [Ep. 01-10 Complete TV Series][.avi][Napisy.PL][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
21.07.2007 19:34
Kategoria: Anime

Rozmiar: 1.54 GB
Seed'ów: 2
Leecher'ów: 2
Pobrań: 2551

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Binbou Shimai Monogatari

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2006
Czas trwania: 10×24 min
Tytuły alternatywne:
Poor Sisters Story
Gatunki: Dramat, Japonia, Komedia, Manga, Okruchy życia, Realizm, Uczniowie/studenci, Współczesność
AniDB: Link
Napisy: Link

Recenzja:
Właściwie Kyo i Asu Yamada powinny całymi dniami płakać nad swoim ciężkim życiem. Ich mama umarła w tym roku, w którym urodziła się Asu, a tata jakiś czas później po prostu zniknął, ścigany hazardowymi długami. Dziewczynki muszą radzić sobie same: Piętnastoletnia Kyo pracuje dorywczo, natomiast dziewięcioletnia Asu zajmuje się prowadzeniem domu. Nie trzeba dodawać, że zdobywane przez Kyo pieniądze ledwie wystarczają na najbardziej podstawowe wydatki... Mimo to siostry nie tracą ducha i z optymizmem patrzą w przyszłość. Dopóki mają siebie nawzajem i swoją miłość, żadne przeciwności losu nie są im straszne!

Akcja pozornie rozgrywa się we współczesnej Japonii. Najwyraźniej jednak jest to jakiś świat równoległy, w którym nikt nigdy nie wymyślił takich instytucji jak „dom dziecka” czy „opieka społeczna”, a dwie samodzielnie utrzymujące się dziewczynki nie budzą niczyjego zdziwienia. Pokazani tu ludzie mają, zdaje się, serca z kamienia: owszem, Asu jest zaprzyjaźniona z połową sprzedawców z dzielnicy handlowej, którzy głośno litują się nad jej losem, ale nikomu nie wpadnie do głowy, żeby nasze bohaterki wesprzeć materialnie, chociażby zapewniając im darmowe wyżywienie przez oddawanie niesprzedanych produktów spożywczych. Doprawdy, jest to okrutny świat.

W tym miejscu muszę poprosić czytelników o wybaczenie mi ironii, kapiącej z poprzedniego akapitu. Problem jednak polega na tym, że pod względem naciąganej ckliwości anime to bije na głowę najlepsze osiągnięcia polskich telenoweli, które w porównaniu z nim sprawiają wrażenie solidnego i obiektywnego reportażu. Jasne jest, że tego typu opowieści nie muszą być wiernym odwzorowaniem życia, a samodzielnie mieszkających nastolatków widzimy niemalże w co drugim anime. Tu jednak nieprawdopodobieństwo początkowych założeń wychodzi z ekranu i bije widza po głowie.

Co gorsza, towarzyszy mu całkowita mizeria fabuły. Mam zdecydowaną słabość do serii, w których „nic się nie dzieje”, opowiadających po prostu o codziennym życiu. Binbou Shimai Monogatari jednak stworzono chyba po to, by mnie z tej słabości wyleczyć. Koncepty, na których oparto poszczególne odcinki, mogłyby od biedy posłużyć do skonstruowania historii o połowę krótszych - rozciągnięte na przepisowe 24 minuty wloką się niemiłosiernie. Podstawowym celem każdego odcinka jest wzruszenie widza, a zatem każdy środek, który mógłby je wywołać, jest użyty w ilościach hurtowych. Być może całość zyskałaby, gdyby trochę wzbogacić i urozmaicić fabułę, wprowadzić więcej postaci... Zrobić cokolwiek, co rozproszyłoby wiejącą od serii śmiertelną nudę.

Jak łatwo zgadnąć, także postaci nie wzbudziły mojego zachwytu. Autor postanowił trochę odwrócić schematy - Asu to twardo stojąca na ziemi realistka, natomiast Kyo jest nieco roztrzepana i naiwna... W efekcie udało mu się pozbyć ostatnich śladów wiarygodności psychologicznej, jakie mogłyby się w okolicy zawieruszyć. To samo zresztą tyczy się postaci drugoplanowych - jak wyżej opisałam, zupełnie zdumiewający jest ich stosunek do bohaterek, którym współczują przy każdej okazji, ale którym nigdy nie próbują w jakikolwiek sposób pomóc. Być może to jakaś specyfika japońskiej kultury, upiorne wynaturzenie koncepcji „nie wtrącania się w cudze życie” - ale podejrzewam raczej nieudolność scenarzystów. Wyłącznie ich zasługą są też drewniane dialogi, na tyle żenujące, że zdarzało mi się co bardziej łzawe fragmenty przewijać - przekroczyły nawet moją odporność.

Od strony technicznej jest to seria przyzwoita. Animacja nie olśniewa, ale też nikt tego by raczej nie oczekiwał. Projekty bohaterek są ładne, choć może trochę razić nadużywanie wypieków na policzkach i łezek błyszczących w wielkich oczach. Podobnie niebrzydkie, choć nie zapadające szczególnie w pamięć są pozostałe postaci, natomiast tła wyglądają dobrze - nie nadzwyczajnie, ale też nie dostrzegłam żadnych rażących wad. Oprawa muzyczna jest dobrze dopasowana do charakteru serii - czyli składa się przede wszystkim z utworów ckliwych i łzawych, których najlepszym reprezentantem jest towarzysząca czołówce Shinkokyuu. Pewne pretensje do oryginalności mają rozdzielające odcinek plansze (między które w telewizji wstawiane są bloki reklamowe) - pojawiają się na nich za każdym razem inne zabawne rysuneczki oraz dobre rady i fakty z życia sióstr, podane w formie haiku.

Seans Binbou Shimai Monogatari przetrwałam wyłącznie dlatego, by móc przed nim ostrzec widzów, spodziewających się czegoś w klimatach chociażby Piano, czy innych serii „z życia wziętych”. Jeśli ktoś naprawdę ma ochotę na coś w tym stylu, polecam raczej „Na dobre i na złe” albo „M jak miłość”, które w porównaniu do tego anime mogą uchodzić za arcydzieła kinematografii.
Źródło: Tanuki-Anime (Link)
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2007-10-22 13:57:57 [Aktualizuj]
Napisano: 05.07.2022 23:29
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse