Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [WSA] Ôritsu uchugun Oneamisu no tsubasa (AKA 王立宇宙軍 オネアミスの翼 / Oritsu Uchuugun - Honneamise no Tsubasa/ Starquest / Wings of Honneamise / Wings of Honneamise: Royal Sp

[WSA] Ôritsu uchugun Oneamisu no tsubasa (AKA 王立宇宙軍 オネアミスの翼 / Oritsu Uchuugun - Honneamise no Tsubasa/ Starquest / Wings of Honneamise / Wings of Honneamise: Royal Sp torrent
Dodał: Anonimowy
21.07.2007 19:23
Kategoria: Anime

Rozmiar: 6.55 GB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Wings of Honneamise

Rodzaj produkcji: film
Rok wydania: 1987
Czas trwania: 125 min
Tytuły alternatywne:
Ouritsu Uchuugun: Oneamisu no Tsubasa
Royal Space Force
Gatunki: Dramat
AniDB: Link
Napisy: Link

Recenzja:
Alternatywny świat, zbliżony realiami do lat 50. ubiegłego wieku. Między mocarstwami trwa wyścig zbrojeń, mogący w każdej chwili przerodzić się w otwartą wojnę. Shirotsugu Ladhatt, młody obywatel królestwa Honneamise, próbuje zrealizować marzenie z dzieciństwa - siąść za sterami samolotu. Niestety, słabe oceny sprawiają, że zostaje przyjęty nie jako pilot, ale jako kosmonauta, do eksperymentalnych Królewskich Sił Kosmicznych. Przed Shirotsugu pojawia się niezwykła szansa - może zostać pierwszym człowiekiem w kosmosie... albo kolejną ofiarą propagandowego programu kosmicznego.

Oglądając japońskie filmy animowane można niekiedy odnieść wrażenie, że w historii Japonii istnieje pewien temat tabu, omijany i nieczęsto podejmowany przez japońskich twórców. Mam na myśli okres od roku 1867 (Restauracja Meiji) do lat 50. XX wieku, gdy zakończyła się okupacja amerykańska. Dużo powstało filmów animowanych o tematyce samurajskiej, współczesna Japonia też jest doskonale reprezentowana. Pomiędzy nimi - czarna dziura, w której niczym rodzynki tkwią takie produkcje jak Hotaru no Haka albo Millennium Actress.

Wings of Honneamise swoją tematyką dotyka pośrednio właśnie tego „niewygodnego” okresu, będąc zarówno reakcją na przemiany społeczno-polityczne w XX-wiecznej Japonii, jak i ciekawym nawiązaniem do sytuacji na świecie (pamiętać należy, że na początku lat 80. nic nie zapowiadało rychłego zakończenia zimnej wojny). Świat Wings of Honneamise, mimo że fikcyjny, jest niezwykle wiarygodny. Ja przynajmniej odnosiłem nieodparte wrażenie, że autorzy mieli na myśli hipotetyczną wojnę między cesarską Japonią, a Związkiem Radzieckim... Ale ciekawy świat to nie wszystko; Wings of Honneamise to także interesująca fabuła i nieszablonowe postacie.

Głównego bohatera - Shirotsugu Ladhatt - wyróżnia tylko jedna cecha, ale za to bardzo istotna. Jest to mianowicie człowiek nieprzyjemny, nie budzący sympatii. Nie jest przy tym typem „mangowego ciamajdy” (aczkolwiek mógł być jednym z jego pierwowzorów), nie jest także „ponurym twardzielem”. To zwykły młody człowiek, o słabym charakterze, zawiedzionych ambicjach i obarczony ogromnym ładunkiem frustracji; jego wstąpienie do Sił Kosmicznych to bardziej efekt lenistwa i braku pomysłu na życie, niż żądzy sławy czy przygody. Paradoksalnie, nadciągająca wojna to dla kogoś w rodzaju Shirotsugu błogosławieństwo - w normalnych warunkach prawdopodobnie znalazłby się na marginesie społecznym i prędzej czy później trafił za kratki.

Znacznie ciekawsza jest Riqunni Nonderaiko, kto wie, czy nie jedyna znana mi postać, będąca zarazem pozytywnym bohaterem i autentycznym fanatykiem religijnym. Co ciekawe, Riqunni z powodzeniem stara się żyć wedle wyznawanych przez siebie zasad. Historia jej związku z Shirotsugu jest jednym z najlepszych wątków filmu; ich romans jest z jednej strony bardzo nieszablonowy, z drugiej - wiarygodny. Zachowanie bohaterów w logiczny sposób wypływa z ich charakterów i jest tak odmienne od mdłej „mangowej miłości”, że już tylko dla samego wątku obyczajowego warto zobaczyć Wings of Honneamise.

Oglądając film, radzę zwrócić uwagę na elementy takie jak architektura, wystrój wnętrz, czy osobiste drobiazgi. Pieczołowitość w ich dopracowaniu budzi podziw nawet dzisiaj, gdy z pomocą efektów komputerowych można film zapełnić dowolną ilością szczegółów. Elegancja i niewymuszona ozdobność przywodzą na myśl europejską secesję (szczególnie prace Alfonsa Muchy) i każe brać pod uwagę możliwość, że rysownikom udzielał pomocy specjalista od sztuki użytkowej. Rozczarowuje natomiast muzyka. Chociaż jej kompozytorem był nagrodzony Oskarem (za „Ostatniego Cesarza”) Ryuichi Sakamoto, jest raczej przeciętna i nie pozostawia większego wrażenia.

Komu można polecić ten tytuł? Bez wątpienia jest to film dla dojrzałych odbiorców, spragnionych wiarygodnych, pełnokrwistych bohaterów. Znajdzie też uznanie u miłośników realistycznego SF. Trzeba jednak zauważyć, że w filmie znajduje się sporo odniesień do historii Japonii (chociażby testowy samolot, na którym lata Shirotsugu), które dla przeciętnego widza będą całkowicie niewidoczne. Natomiast jako film o uczuciach Wings of Honneamise broni się doskonale i w tej postaci mogę go zarekomendować każdemu.
Źródło: Tanuki-Anime (Link)

Pozdrawiam
WielkiSzu
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-01-05 16:28:25 [Aktualizuj]
Napisano: 22.01.2022 06:10
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse