Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: Battle Angel (AKA Tsutsu Yume Gunnm / Gunnm / Gun-Dream Gunnm / Alita Angel de Combate / Battle Angel Alita /) [DVD-quality][.ogm][WielkiSzu]

Battle Angel (AKA Tsutsu Yume Gunnm / Gunnm / Gun-Dream Gunnm / Alita Angel de Combate / Battle Angel Alita /) [DVD-quality][.ogm][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
21.07.2007 15:18
Kategoria: Anime

Rozmiar: 700.33 MB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Battle Angel

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 1993
Czas trwania: 2×29 min
Tytuły alternatywne:
Alita
Battle Angel Alita
Gunnm
Tsutsu Yume GUNNM
Tytuły powiązane:
Battle Angel Alita (manga)
Gatunki: Androidy/cyborgi, Łowcy nagród, Cyberpunk, Manga, Przemoc, Przyszłość, Science-fiction

Recenzja:
W bliżej nieokreślonej przyszłości ogromne miasto Zalem unosi się wysoko ponad ziemią. Ludzie w nim żyjący mogą uważać się za wybrańców losu - tak przynajmniej sądzą mieszkańcy slumsów, rozciągających się poniżej Zalem, wokół ogromnego śmietniska i wysypiska złomu. Pewnego dnia cyberlekarz (cyberwszczepy, a nawet całkowicie mechaniczne ciała są na porządku dziennym) imieniem Ido znajduje na wysypisku szczątki dziewczyny-androida - której mózg wciąż jeszcze żyje. Zabiera ją i buduje dla niej nowe ciało. Niestety, dziewczyna nie pamięta niczego z przeszłości. Ido nadaje jej imię Gally i wychowuje niemal jak córkę. Jednak niebawem wychodzi na jaw, że Gally dysponuje niezwykłymi umiejętnościami, jeśli chodzi o walkę - i że całkiem jej to odpowiada...

Odnośnie tytułu: bohaterka oryginalnej mangi ma na imię Gally, tak też nazywa się w anime. Alita jest imieniem nadanym jej w amerykańskim tłumaczeniu mangi.

Pozycje zahaczające o cyberpunk mają to do siebie, że szybko się starzeją i Battle Angel nie jest tu wyjątkiem. Idea nieletniego kociaka, walczącego z facetami typu „cybermaszyna do zabijania” jest nieco kiczowata, a i „ponura wizja przyszłości” dosyć już zwietrzała. Zestarzała się także kreska.

Seria OAV obejmuje zdarzenia z początku mangi - pierwszy odcinek opowiada o pochodzeniu Gally i o tym, dlaczego zdecydowała się zostać „łowcą głów”, drugi - o uczuciu, rodzącym się między nią, a owładniętym obsesją dostania się do Zalem chłopcem imieniem Yugo. W obu częściach fabuła jest dość wątła, a o psychologii postaci trudno mówić. Odnosiłam wrażenie, że poczęstowano mnie dwoma wyrwanymi z kontekstu krwawymi historyjkami. Właśnie - rzecz jest mocno krwawa, a miejscami nieco erotyczna (w dość wulgarnym wydaniu), zdecydowanie nie przeznaczona dla młodszego widza - choć to akurat w cyberpunku jest raczej normalne.

Przypuszczam, że miłośnicy cyberpunku mogą łaskawszym okiem spojrzeć na ten tytuł, jako należący do klasyki gatunku. Może też zainteresować osoby znające mangę, jako jej uzupełnienie. Pozostałym widzom jednak odradzam.
Źródło: Tanuki-Anime

Napisy: Link


Pozdrawiam
WielkiSzu

*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^
UWAGA: Prosze nie pisać do mnie na PW próśb o wymiane i wysyłanie pocztą oraz wstawianie na innych stronach/serwerach serii i filmów anime.
Jestem uploaderem TYLKO na TNP i tylko tu wystawiam torty.
Nie prowadziłem, nie prowadze i nie bede prowadził jakiejkolwiek działalności wysyłkowej ani żadnej podobnej.
Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2020-05-09 14:48:15 [Aktualizuj]
Napisano: 27.11.2021 06:32
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse