Jedyny taki katalog polskich torrentów w sieci. Najlepsze torrenty w jednym miejscu.

Korzystanie ze strony jest darmowe. W przeciwieństwie do konkurencji nie kasujemy kont użytkowników bez ich wyraźnej prośby.


Torrent: [KAA] Ghost in the Shell Stand Alone Complex 1st GIG [Complete][DVD-Quality][XviD.AC3 5.1][.mkv][WielkiSzu]

[KAA] Ghost in the Shell Stand Alone Complex 1st GIG [Complete][DVD-Quality][XviD.AC3 5.1][.mkv][WielkiSzu] torrent
Dodał: Anonimowy
20.07.2007 12:20
Kategoria: Anime

Rozmiar: 8.78 GB
Seed'ów: (?)
Leecher'ów: (?)
Pobrań: (?)

Kondycja:
 


» Komentarze [0]
» Obserwuj
» Zgłoś plik


Title: Ghost in the Shell Stand Alone Complex
Jap. Title: Koukaku Kidoutai STAND ALONE COMPLEX
Jap. Kanji: 攻殻機動隊 STAND ALONE COMPLEX
Group: KickAssAnime
Audio: AC3 5.1
Video: xvid 704x396 (MKV container) / H264 704x480 16:9 after 13+
Soundtrack: Japanese
Subtitles: English Soft-subbed
Source: DVD
Status: Complete
Information:
KAAWiki: Link
AnimeInfo: Link
AnimeDB: Link
IG Productions: Link
DVD Covers and Labels:
DVD 2 - Japan Front/Back Cover: Link
DVD 3 - Japan Front/Back Cover: Link
DVD 1 Label: Link

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2002
Czas trwania: 26×25 min
Tytuły powiązane:
• Ghost in the Shell
• Ghost In The Shell (manga)
• Ghost In The Shell 1.5 (manga)
• Ghost In The Shell 2 (manga)
• Ghost in the Shell 2: Innocence
• Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG
Gatunki: Science-fiction, Cyberpunk, Kryminał, Sensacja
Potrzebne kodeki: Link
Screeny: Link * Link * Link * Link * Link * Link
Napisy: Link

Recenzja
Jak powszechnie wiadomo, w Japonii panuje istny szał na punkcie elektronicznych bajerów. W niedalekiej(?) przyszłości będzie zapewne tylko gorzej. Ludzie zaczną sobie montować elektroniczne części ciała, gdy tylko te staną się dostępne, i w końcu z własnego organizmu pozostaną im tylko mózgi, wyposażone zresztą w bezpośrednie połączenie z internetem. Oczywiście w szale cybernetyzacji ludzie nie pomyślą o możliwych konsekwencjach, a tych jest od groma: począwszy od włamań hakerskich do umysłów, a na nowych chorobach skończywszy. Ponieważ zaś istnieją niestandardowe zagrożenia, potrzebne są niestandardowe środki zaradcze. Specjalistami od owych środków są policjanci Sekcji Dziewiątej.

Sekcja 9 to oddział specjalistów od cybernetyki i wysokiej technologii. Jednak w odróżnieniu od większości seriali zespół nie składa się ani z rozwrzeszczanych małolatów, ani nawet z ekscentrycznych indywidualistów. Co prawda prawie wszyscy (z wyjątkiem Togusy) są w mniejszej lub większej części cyborgami, ale oprócz Batou i Motoko nie odznaczają się niczym szczególnym - ot, typowi policjanci-pracoholicy. Dwojgu głównym bohaterom wypada poświęcić jednak więcej uwagi.

Motoko Kusanagi niewątpliwie jest jedną z najbardziej znanych postaci ze świata mangi i anime, mimo to wypadałoby przybliżyć jej sylwetkę. Jest typowym przykładem kobiety ze stali (w zasadzie dosłownie): piękna, inteligentna, wysportowana, niezwykle sprawnie używająca broni. Na tyle bezpruderyjna, że zdarza jej się chodzić w stringach w miejscach publicznych i na tyle zwariowana, że używa połączenia internetowego między mózgiem swoim i Batou, by walnąć go w głowę jego własną pięścią. Do tego jej skłonności seksualne są dość ciekawe i niestandardowe. Taka przynajmniej jest w mandze. W anime straciła sporo ze swego rozrywkowego charakteru, co jednak zrozumiałe, skoro klimat jest dużo poważniejszy (acz nie aż tak jak w filmie). Mimo to twórcy co jakiś czas robią aluzje do jej „prawdziwego” oblicza.

Batou z kolei to ciekawy koleś: pozornie typ „misia z malutkim rozumkiem” i „brata łaty”, ma za sobą ponurą przeszłość. Z urywków informacji można się domyślać, że walczył w co najmniej kilku konfliktach zbrojnych i to bynajmniej nie jako żołnierz ONZ. Ma to pewne odbicie w jego działaniach: potrafi być skrajnie brutalny, nawet gdy nie walczy z przestępcami, a z innym oddziałem specjalnym. Na co dzień pozostaje jednak sympatycznym wielkoludem, potrafiącym się dogadać nawet z robotami.

Fabuła w niczym nie przypomina typowego serialu sensacyjnego, do jakich przyzwyczaiły nas Japonia i Stany Zjednoczone. Jest to bowiem mieszanina sensacji, cyberpunku i thrillera politycznego, do tego całkiem nieźle skonstruowana. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest dość realistyczna (pomijając ostatnie odcinki). Ważnym elementem są tu nowinki techniczne, gdyż wiele z nich stanowi oś akcji poszczególnych odcinków. Jako całkowity laik nie podejmuję się jednak wypowiadać, na ile te pomysły mają sens, a na ile są tylko tworem bujnej wyobraźni autorów.

Większość odcinków tworzy osobne historie, czyli tak zwane „Stand Alone”. Dłuższy wątek - „Complex”, który z czasem okazuje się o wiele bardziej złożony niż na początku, dotyczy hakera o nicku Laughing Man. Na kilka odcinków rozłożony jest również wątek tachikomów.

Właśnie te śmieszne robociki, czyli tachikomy, są jednym z głównych atutów serii, tak jak ich „przodkowie”, fuchikomy, były atutami mangi. Fuchikomy to pająkokształtne roboty wielozadaniowe, obdarzone zaawansowaną sztuczną inteligencją i wyposażone m.in. w system kamuflażu, sprzęt do wspinaczki po budynkach oraz karabiny pokładowe. Mogły też służyć jako transport osobisty(!) dla członków oddziału. Na potrzeby SAC Masamune Shirow wymyślił nową wersję, zwaną tachikoma. W trakcie serii obserwujemy rozwój „psychiczny” tych robotów, co jest okazją do poznania niektórych teorii na temat sztucznej inteligencji i jej stosunków z ludźmi. Przyznać muszę, że jest to najciekawsza metoda, z jaką się spotkałem, gdyż robociki są doprawdy przekomiczne i nie powodują ziewania z nudów.

Nie wszystkie historie są ciekawe, zdarzają się niestety dłużyzny, wiadomo jednak, że nikt nie jest w stanie zadowolić wszystkich. Niestety, serial ma ten sam problem co Appleseed: oparty na dość starej mandze, oddaje trochę nieaktualną politycznie wizję przyszłości (chodzi mi głównie o odcinek o młodej komunistycznej terrorystce). Zdecydowanie również, jak na serię chcącą uchodzić za „realistyczną”, przesadzono ze skalą zmagań zbrojnych.

Grafika należy do kontrowersyjnych. Jednych (większość?) widzów wykorzystanie komputerowych efektów na taką skalę może razić, innym się spodoba. Wszystkie pojazdy i roboty wykonano techniką cellshadingu, co się sprawdza nieźle, choć czasami może zgrzytać. Design postaci jest za to bardzo ładny i realistyczny, czego można się spodziewać po serii przeznaczonej dla starszego widza. Mam jednak wrażenie, że niektóre postaci epizodyczne potraktowane są po macoszemu i na tworzenie ich wyglądu nie poświęcono dostatecznie dużo czasu.

W odróżnieniu do grafiki, co do oprawy muzycznej nie mam żadnych wątpliwości. Yoko Kanno stanęła na wysokości zadania, ścieżka dźwiękowa jest po prostu bezbłędna. Szczególnie zapadają w pamięć śpiewany po rosyjsku opening Inner Universe, angielski ending Lithium Flower i śpiewany cienkimi głosikami tachikomów AI sentai Tachikomanzu. W pełni władz umysłowych daję muzyce najwyższą liczbę punktów.

Dochodzimy do momentu, w którym trzeba określić grupę fanów, do jakiej ten tytuł jest skierowany. Ostrzegam, że wielu może się nie spodobać. W serialu owszem, jest wiele akcji i sporo krwi, ale jednak przez większość czasu fabuła płynie powoli i skupia się na rozmowach. Dla wszystkich fanów pierwszego filmu lub mangi jest to oczywiście pozycja obowiązkowa, podobnie jak dla innych amatorów cyberpunku i thrillera politycznego. Pozostali mogą obejrzeć, ale na własną odpowiedzialność, wiedząc, że może im nie odpowiadać.


Pozdrawiam
WielkiSzu

Ocena użytkowników Help
Działa(0) | Fake(0) | Nie działa(0) | Wymagane hasło(0) | Wirus(0)
Statystyki seed/leech Ostatnio aktualizowane: 2019-03-08 13:26:38 [Aktualizuj]
Napisano: 11.04.2021 08:44
 
Nikt jeszcze nie skomentował tego torrenta... Może Ty to zrobisz?
Oświadczenie: Pliki prezentowane w katalogu nie znajdują się na serwerach wortalu. Użytkownicy zezwolili na ich udostępnienie. Administrator serwisu BitNova.info oraz właściciel serwera nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy udostępniają i publikują. Pamiętaj! Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy są odpowiedzialni za przestrzeganie tych zasad.

(Disclaimer: None files presented in the directory aren't hosted on servers vortal. Users allow their release. The administrator of site BitNova.info and owner of the server can not be held responsible for what its users post, or any other actions of its users. You may not use this site to distribute or download any material when you do not have the legal rights to do so. It is your own responsibility to adhere to these terms.)
» Zgłaszanie nadużyć / Abuse